سازمان ملل اعلام کرد:

4700 کشته و مجروح و 100 هزار بی خانمان در پی حملات ارتش اوکراین به شرق

آمریکا اروپا

سازمان ملل متحد امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که در نتیجه حملات ارتش اوکراین به شرق این کشور دست کم سه هزار و 500 نفر کشته و یک هزار و 130 نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نق از راشاتودی، بر اساس اعلام سازمان ملل در جریان حملات ارتش اوکراین به شرق این کشور که با هدف مقابله با تحرکات جدائی طلبان از ماه آوریل آغاز شده تا کنون بیش از سه هزار و 500 نفر کشته شده اند.

در جریان این حملات یک هزار و 130 نفر دیگر نیز زخمی شده اند. بر اساس این گزارش دلیل افزایش شمار قربانیان و همچنین مجروحان این حملات گلوله باران مداوم مناطق مسکونی از سوی ارتش اوکراین است.

بر همین اساس در جریان درگیری های شرق اوکراین بیش از 100 هزار نفر از ساکنان این مناطق آواره شده اند که اغلب آنها کشور خود را به مقصد روسیه ترک کرده اند.

به گزارش مهر، پس از استقلال شبه جزیره کریمه از اوکراین، مناطق شرقی این کشور همچون دونتسک و لوهانسک نیز از تصمیم خود برای کسب استقلال از کی یف خبر داده و حتی در دونتسک نیز یک جمهوری خود خوانده تشکیل شد اما ارتش اوکراین برای مقابله با چنین رویکردی اقدام به انجام عملیات های نظامی علیه جدائی طلبان نمود.

در این میان روسیه متهم به حمایت از جدائی طلبان و تسلیح آنهاست و در همین رابطه امروز سه شنبه نیز اعلام شد که تصاویر ماهواره ای نشانگر آن است که گلوله هایی از خاک روسیه به سمت اوکراین شلیک شد ه اند.

خواندنی از سراسر وب