کرزای از ورود تعداد زیادی تروریست‌ خارجی به افغانستان خبر داد

حامد کرزی، رئیس‌جمهوری افغانستان از ورود ''تعداد زیادی تروریست خارجی" به این کشور خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی، حامد کرزای، رئیس‌جمهور افغانستان گفت: نیروهای امنیتی افغانستان به من گزارش داده‌اند که "تروریست‌های خارجی به تعدادی زیاد" وارد این کشور شده‌اند.

کرزای در سخنان خود به مناسبت عید فطر گفت: تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حملات نیروهای تروریستی در کشور کم بود، ولی با آغاز شمارش آرا حملات افزایش یافته است. حملات تروریستی که در دو ماه گذشته در افغانستان اتفاق افتاده، در ۱۴ سال گذشته سابقه نداشته‌ است.

وی تصریح کرد: نیروهای امنیتی افغانستان با جدیت، غیرت و همت از این کشور دفاع کرده‌اند و قربانیان زیادی نیز داده‌اند.

کرزای بار دیگر از گروه طالبان خواست "جنگ با مردم افغانستان را تمام کنند، باعث زمینه سازی حضور تروریست‌های بین‌المللی در کشور نشوند و زمینه ناامنی را فراهم نکنند؛ به خانه‌های خود بازگردند و با خواهران و برادران دیگر با عزت زندگی کنند.

رئیس‌جمهور افغانستان ابراز امیدواری کرد که بعد از اعلام نتایج انتخابات، حکومت جدید در این کشور آغاز به کار کند و کارهای توسعه‌ای به قوت و شدت ادامه یابد.

وی با تبریک عید فطر به مردم افغانستان و مسلمانان جهان تاکید کرد: جهان اسلام و مردم افغانستان به یاد فلسطینیان غزه هستند. از لیبی تا پاکستان، جهان اسلام در رنج است. هر روز در کشورهای اسلامی صدها نفر کشته می‌شوند، به‌خصوص مردم غزه این روزها بسیار بی‌رحمانه کشته می‌شوند و در هر ساعت یک کودک در غزه جان می‌دهد.

کرزی برای افغانستان، جهان اسلام و تمام مسلمانان صلح، امنیت و ترقی آرزو کرد.

انتهای پیام

کد N416334