گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و امارات در خصوص غزه 

سیاست خارجی

 وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه امارات  بر ضرورت  تحرک کشورهای اسلامی در عرصه منطقه ای و بین المللی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی و به خصوص ارسال کمکهای غذایی و دارویی  به غزه و مداوای مجروحان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه امارات  بر ضرورت  تحرک کشورهای اسلامی در عرصه منطقه ای و بین المللی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی و به خصوص ارسال کمکهای غذایی و دارویی  به غزه و مداوای مجروحان تاکید کرد.

 ظریف گفت: رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از شرایط محاصره، حمله همه جانبه فرصت طلبانه به غزه را انجام داده و برقراری آتش بس باید تامین کننده خواست مردم فلسطین به خصوص رفع محاصره از باریکه غزه و عدم تکرار حملات رژیم صهیونیستی باشد.

وزیر امور خارجه  امارات  در این گفتگو، ابراز امیدواری کرد با تداوم تلاشها و تحرکات هماهنگ و مشترک کشورهای موثر منطقه توقف فوری تهاجمات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه صورت پذیرد.

 در پی بحران اخیر و دور جدید حملات همه جانبه ارتش صهیونیستی به مردم بی دفاع و در محاصره غزه ، وزیر خارجه کشورمان روز یکشنبه در تماس تلفنی با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله ,بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد, ایاد مدنی دبیر کل سازمان همکاری اسلامی , کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی و همچنین وزرای خارجه عمان ,  کویت , قطر , ترکیه , مصر , ایتالیا , اردن , پاکستان , مغرب , سودان و  الجزایر آخرین وضعیت شرایط بحرانی در غزه و همچنین  راههای کمک به مردم بی دفاع غزه و متوقف کردن جنایات و حملات رژیم صهیونیستی گفتگو و تبادل نظر کرد و تحرک هرچه بیشتر جامعه جهانی  بویژه کشورهای اسلامی برای افشای جنایات رژیم صهیونیستی و جلوگیری از وقوع نسل کشی و فاجعه انسانی در غزه را مورد تاکید قرار داد.