دریادار فدوی:

توانمندی دفاعی باید تابعی از احتمالات و سناریوهای گوناگون باشد

سیاست داخلی

سپاه با تکیه بر همه مؤلفه‌های قدرت خود که نیروی انسانی خدامحور و تکلیف‌مدار سرآمد آن است، در شدیدترین مخاطرات و میدان‌های سخت و دشوار و هر جا که لازم است حرف آخر را بزنیم، آماده خدمت و انجام مأموریت است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به پیشرفت این نیرو در حوزه تجهیزات دفاعی و توجه به تاکتیکها در حوزه امنیتی، گفت: رشد توانمندی‌های دفاعی ما باید همچنان تابعی از احتمالات، متغیرها و سناریوهای گوناگون باشد.

به گزارش ایلنا، دریادار علی فدوی در شورای فرماندهی این نیرو در بندرعباس ضمن اشاره به جهش های صورت گرفته در تولید ادوات و ابزارهای دفاعی و توجه به تاکتیک های عمدتا با رویکرد دفاعی در حوزه امنیتی، تأکید کرد: رشد توانمندی های دفاعی ما باید همچنان تابعی از احتمالات، متغیرها و سناریوهای گوناگون باشد.

فدوی گفت: توجه به مقتضیات زمانی در حوزه دفاع و امنیت و به موازات آن، متعادل سازی و متناسب سازی توانمندی یک ضرورت و نیاز بدیهی و عقلانی است.

وی افزود: هر تحرک و اقدام دشمن می تواند معنا و مفهوم خاص خود را داشته باشد که درک این معنا و مفهوم یک اصل حیاتی است.

فدوی خاطر نشان کرد: اشراف اطلاعاتی ضامن موفقیت در امر دفاع و صیانت از امنیت است و لذا در هیچ شرایطی نباید خدشه ای به جایگاه این مؤلفه وارد شود.

وی افزود: همچنان که ما تحرکات دشمن را با دقت دنبال می کنیم، آنها نیز همین روند را متقابلا دنبال می کنند و لذا به رغم رعایت اصول حفاظت و صیانت از اطلاعات دفاعی، چیزی که قدرت بازدارندگی ایجاد کرده است، اقدامات مستحکم و پشتوانه مندی است که معادلات فکری و ذهنی دشمن را به هم ریخته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: آن چه مایه خوف و هراس دشمن است، اقدامات و تاکتیک های قابل محاسبه و قابل پیش بینی نیست.

وی افزود: ما اگر همه ظرفیت ها و قابلیت های نهفته در ساختار و توان دفاعی خود را شناسایی، استخراج و در آزمون های عملیاتی مورد توجه قرار دهیم، نیروی خلاق، مبتکر، مؤمن، متعهد و پرانگیزه ما می تواند از همین ظرفیت چنان بهره ای ببرد که بزرگ ترین قدرت های مدعی را به اعجاب و استیصال وادار سازد.

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت مادی و معنوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در پرتو انقلاب فراهم آمده است، گفت: انعطاف پذیری سازمانی یکی از ویژگی های منحصر به فرد سپاه است که این نهاد مقدس را به یک قدرت بی نظیر تبدیل کرده است.

وی شرایط منطقه ای را حساس و مهم توصیف کرد و افزود: ما پاسدار انقلاب اسلامی هستیم و در هر جایگاهی که نیاز انقلاب ایجاب و اقتضا کند، باید آماده اجرای مأموریت باشیم.

فدوی گفت: سپاه از بدو پیدایش با بهترین فرزندان این ملت شکل و سازمان پیدا کرده است و امروز نیز مزیت سپاه بهره گیری از همین عناصر زبده، متعهد و از جان گذشته ای است که منشأ خدمات و مایه افتخار و عظمت برای انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: سپاه با تکیه بر همه مؤلفه‌های قدرت خود که نیروی انسانی خدامحور و تکلیف‌مدار سرآمد آن است، در شدیدترین مخاطرات و میدان‌های سخت و دشوار و هر جا که لازم است حرف آخر را بزنیم، آماده خدمت و انجام مأموریت است.

کد N415933