حماس: اسرائیل آتش بس عید فطر را نقض می‌کند

اسراييل,حماس,غزه

سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که اسرائیل آتش بس روز عید فطر را نقض می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع،سامی ابوزهری اعلام کرد که این نقض آتش بس امر نشان دهنده اقدمات اسرائیل برای ترساندن مسلمانان و مورد هدف قرار دادن مراسم عبادی آنان است و اسرائیل باید مسئولیت آن را برعهده بگیرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد که رژیم صهیونیستی صبح امروز (دوشنبه) تعدادی از مناطق شرقی و جنوبی نوار غزه را مورد هدف قرار داد.

منابع پزشکی فلسطین اعلام کردند که حمله خمپاره‌ای و موشکی صبح امروز اسرائیل علیه مرزهای شرقی نوار غزه هیچ زخمی برجای نگذاشته است.

یک منبع نظامی اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود اظهار کرد: احترام به آتش بس یعنی آرامش مقابل آرام، اما اگر هرگونه حمله‌ای به سمت ما اتفاق افتد ما هم آن را پاسخ خواهیم داد.

پیشتر جنبش حماس با آتش بس انسانی 24 ساعته در نوار غزه مواقفت کرده بود اما رژیم صهیونیستی به طور ناگهانی موضع خود را مقابل حماس تغییر داد و آتش بس 24 ساعته‌ای را که بنا به خواسته سازمان ملل مطرح شده و با آن موافقت کرده زیر پا گذاشته و از بعد از ظهر روز یکشنبه حملات خود را از سر گرفت.

وزارت کشور فلسطین نیز اعلام کرد: آرامش نسبی کنونی یک آرامش میدانی بوده و برآمده از آتش بس دو جانبه نیست. هیچ آتش بسی میان گروه‌های مقاومت و اسرائیل صورت نگرفته چرا که اسرائیل آتش بس را نقض کرده است.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد: هواپیماهای اطلاعاتی اسرائیل موشکی را به سمت یکی از مدارسی که آوارگان فلسطینی را در خان یونس در خود پناه داده بود شلیک کرد اما در این حمله کسی زخمی نشد.

انتهای پیام

کد N415873