خالد مشعل: نمی‌توانیم با اشغالگران همزیستی داشته باشیم

غزه

خالد مشعل، رهبر حماس از رژیم صهیونیستی خواست تا به محاصره غزه پایان دهد و هشدار داد مادامی که فلسطین تحت اشغال است فلسطینی‌ها قادر به همزیستی با همسایگان خود نخواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس دفتر سیاسی حماس در مصاحبه‌ای با شبکه پی‌بی‌اس آمریکا از قطر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وی زندگی در کنار اسرائیلی‌ها به صورت صلح آمیز را پیش‌بینی می‌کند یا خیر؟ گفت: تنها "کشور فلسطین" می‌تواند درخصوص به رسمیت شناختن "کشور یهودی" تصمیم گیری کند.

وی گفت: ما افراطی نیستیم. ما بنیادگرا نیستیم. در واقع علت جنگ ما با یهودیان، به خاطر یهودی بودن آن‌ها نیست. ما با هیچ نژاد دیگری جنگ نداریم، ما با اشغالگران مبارزه می‌کنیم.

مشعل خاطرنشان کرد: ما برای همزیستی با یهودیان، مسیحیان، اعراب و غیر اعراب آماده هستیم. با این حال ما با اشغالگران همزیستی نخواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فلسطینی‌ها اسرائیل را به عنوان یک "کشور یهودی" به رسمیت می‌شناسند، با تاکید بر موضع حماس گفت: حماس اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد.

رهبر حماس تاکید کرد: زمانی که ما یک کشور فلسطینی داشته باشیم کشور فلسطینی در خصوص سیاست‌های خود تصمیم گیری خواهد کرد. در واقع شما نمی‌توانید از من در خصوص آینده سوال بپرسید. من پاسخ شما را دادم.

مشعل در ادامه تصریح کرد: اما مردم فلسطین زمانی که کشور خود بدون اشغالگری را داشته باشند در این خصوص نظر خود را اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N415556