رایزنی ظریف با وزرای خارجه الجزایر، اردن، پاکستان، مغرب و سودان در مورد تحولات غزه

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس‌های تلفنی اقدام مشترک کشورهای اسلامی و غیرمتعهد در مجامع بین‌المللی برای فشار به رژیم اشغالگر قدس جهت پایان دادن به كشتار بیرحمانه مردم در باریكه تحت محاصره غزه را مورد تاكید قرار داد و حمایت كشورهای اسلامی از شرایط و خواسته‌های مردم غزه برای برقراری یك آتش‌بس پایدار را مهم و تعیین‌كننده خواند.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی با وزرای خارجه کشورهای مختلف و همچنین مقامات بین‌المللی در خصوص بحران غزه در تماس‌های تلفنی جداگانه با وزرای خارجه الجزایر، اردن، پاكستان، مغرب و سودان لزوم تحرک بین‌المللی به ویژه از سوی كشورهای اسلامی برای رفع محاصره از باریکه غزه را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایلنا، محمود جواد ظریف با اشاره به وضعیت وخیم انسانی در منطقه غزه، ضرورت بازگشائی راه‌های ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به این منطقه را خاطرنشان ساخت و سرعت عمل در تامین نیاز مردم غزه به دارو و تجهیزات پزشكی و مداوای مجروحان با توجه به ابعاد ناگوار حملات صهیونیست‌ها را ضروری توصیف كرد.

وی در این تماس‌های تلفنی اقدام مشترک کشورهای اسلامی و غیرمتعهد در مجامع بین‌المللی برای فشار به رژیم اشغالگر قدس جهت پایان دادن به كشتار بیرحمانه مردم در باریكه تحت محاصره غزه را مورد تاكید قرار داد و حمایت كشورهای اسلامی از شرایط و خواسته‌های مردم غزه برای برقراری یك آتش‌بس پایدار را مهم و تعیین‌كننده خواند.

وزرای خارجه کشورهای الجزایر، اردن، پاکستان و مغرب نیز در این رایزنی تلفنی ضمن ابراز همدردی با مردم غزه اهمیت همکاری کشورهای اسلامی برای کمک به مردم غزه و تامین نیازهای ایشان در شرایط جاری را مورد تاكید قرار دادند.

کد N415417