گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و کویت

سیاست خارجی

رژیم صهیونیستی با سوءاستفاده از شرایط محاصره، حمله همه‌جانبه فرصت‌طلبانه به غزه را انجام داده و برقراری آتش‌بس باید تامین‌کننده خواست مردم فلسطین به خصوص رفع محاصره از باریکه غزه و عدم تکرار حملات رژیم صهیونیستی باشد.

وزیر امور خارجه عصر امروز یکشنبه در تماس تلفنی با شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت بر ضرورت ضرروت تحرک کشورهای اسلامی در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی و به خصوص ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به غزه و مداوای مجروحان تاکید کرد.
به گزارش ایلنا، محمود جواد ظریف گفت: رژیم صهیونیستی با سوءاستفاده از شرایط محاصره، حمله همه‌جانبه فرصت‌طلبانه به غزه را انجام داده و برقراری آتش‌بس باید تامین‌کننده خواست مردم فلسطین به خصوص رفع محاصره از باریکه غزه و عدم تکرار حملات رژیم صهیونیستی باشد.

شیخ الصباح خالد الصباح وزیر امور خارجه کویت در این گفت‌وگو، ابراز امیدواری کرد با تداوم تلاشها و تحرکات هماهنگ و مشترک کشورهای موثر منطقه شاهد توقف فوری تهاجمات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و توقف درگیری باشیم.

وی همچنین آمادگی کویت را برای همکاری و تعامل نزدیک در عرصه منطقه ای و بین المللی در راستای حمایت و کمک به مردم غزه اعلام کرد.

کد N415378