در دیدار امیر عبداللهیان

گروه‌های فلسطینی: شروط غیرمنصفانه آتش‌بس را نمی‌پذیریم

فلسطين,غزه,مقاومت

نمایندگان گروه‌های فلسطینی در لبنان اعم از ائتلاف مقاومت و گروه‌های زیر مجموعه سازمان آزادی بخش فلسطین همراه با تعدادی از علمای فلسطینی با حضور در سفارت کشورمان در بیروت با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای هیات فلسطینی ضمن تمجید از حضور با شکوه مردم ایران در راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس و گرامی‌داشتن یاد امام خمینی (ره) به تمجید از حمایت بی‌دریغ و فراگیر دولت و ملت ایران از آزادی‌خواهان جهان به ویژه ملت ستمدیده فلسطین پرداختند.

حاضران هم‌چنین به نمایندگی از ملت فلسطین، به مجاهدان سرافراز مقاومت و مردم صبور غزه و کرانه غربی درود فرستاده و از حامیان فلسطین به ویژه ایران،‌ سوریه، عراق و مقاومت لبنان به خاطر کمک همه جانبه، ثمربخش و مستمر به مردم فلسطین با وجود تحمل فشارهای زیاد از سوی رژیم صهیونیستی تقدیر کردند.

نمایندگان ملت فلسطین هم‌چنین از تحرک گسترده مقامات عالی و دستگاه دیپلماسی کشورمان در سطوح مختلف تمجید و ابراز امیدواری کردند فلسطین در پرتوی حمایت‌های ایران به بهترین شکل ممکن حقوق خود را به‌دست آورد.

آن‌ها هم‌چنین یادآور شدند فلسطینی‌های داخل و خارج وطن‌شان به رقم دشواری‌های موجود و تحمل خسارت‌های جانی ومالی گسترده حاضر نیستند به شروط غیرمنصفانه طراحان آتش‌بس‌های دربردارنده نجات رژیم اشغالگر تن دهند به ویژه این که در زمانی که در عرصه نبرد شاهد به بار نشستن ایستادگی خود هستند.

به گفته نمایندگان مردم فلسطین، آمریکا با طرح آتش‌بس خود به دنبال خلع سلاح مقاومت به بهانه احداث بندر و فرودگاه بین‌المللی برای باریکه غزه است. همان‌طور که دیگر کشورهای فعال شده در زمینه آتش‌بس سعی دارند با شگردهای گوناگون از تأمین خواسته اصلی مردم در شرایط فعلی یعنی لغو کامل و دائمی محاصره غزه طفره روند.

در این دیدار دو طرف در ضرورت هوشیاری در برابر دسیسه‌های تفرقه افکنانه دشمن تأکید و موضع‌گیری عده زیادی از اعضای مجلس نمایندگان لبنان مبنی بر افشای خطر داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی بر قضیه فلسطین اقدامی سازنده توصیف کردند.

حسین امیر عبداللهیان و محمد فتحعلی، سفیر ایران در بیروت نیز با تأکید بر اهمیت والای قضیه فلسطین نزد دولت و ملت ایران،‌ توصیه همه مقامات عالی ایران مبنی بر هوشیاری در برابر دسیسه‌های دشمنان و لزوم تقویت روز افزون وحدت اسلامی را یادآور شده و بر ادامه حمایت بی‌دریغ از فلسطین تا آزادسازی کل فلسطین تأکید کردند.

انتهای پیام

کد N415368