کواکبیان:

چرا برخی استانداران محافظه کاری کرده و با احزاب همکاری نمی کنند؟

احزاب و تشکلها

دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: همانگونه که قبلا گفته ام قانون احزاب در نشست مشترک مجلس و دولت و احزاب بحث شودو اگر اراده ای برای راه اندازی خانه احزاب شد با یکی دو نشست مشکلات حل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیر کل حزب مردم سالاری در نشست مشترک استانداران و دبیران کل احزاب در ضیافت افطاری وزیر کشور که با حضور اعضای کمیسیون ماده 10 احزاب و 70 نفر از دبیران کل احزاب و تشکل های سیاسی و استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد ابتدا با بیان آیه ای از قرآن کریم خواستار بهره گیری بیشتر از روزهای پایانی ماه مبارک رمضان شد.

وی با گلایه از وزارت کشور که چرا برای تقدیم لایحه مربوط به قانون احزاب تاخیر کرده است گفت: البته دیدگاه آقای رحمانی فضلی توسعه محور است و اساسا وزارت کشور متولی توسعه سیاسی داخلی است ولی تصویب طرح فعلی مجلس زیبنده دولت و وزارت کشور فعلی نیست. به هر حال ما با کمک دولت و تعدادی از نمایندگان محترم در مسکوت گذاشتن سه ماهه طرح در مجلس بی تاثیر نبودیم. لذا نگویند احزاب فعال نبودند خودمان دو بار تیتر یک روزنامه مردم سالاری را در مورد قانون احزاب اختصاص دادیم. ما به عنوان رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نامه ای در قالب 10 بند و 32 مورد به آقای لاریجانی رئیس مجلس ارسال کردیم که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد. به هر حال همانگونه که قبلا گفته ام باید در نشست مشترک مجلس و دولت و احزاب قانون احزاب مورد بحث قرار گیرد.

کواکبیان ادامه داد: در مورد خانه احزاب قبلا به عنوان موسس این خانه طرحی را خدمت وزارت کشور داده ام؛ اگر بنا نیست آخرین شورای مرکزی به رسمیت شناخته شود و اگر قرار نیست از طریق یک سوم اعضا مجمع عمومی برگزار شود حداقل وزارت کشور پیگیری کند. ما گفته ایم اساسنامه اصلاح شود. اگر طرح 10 حزب اصلاح طلب 8 حزب اصولگرا و 3 حزب مستقل برای تعداد شورای مرکزی را مجمع عمومی نپذیرفت که پیشنهاد ماست حداقل همان طرح 7و7و7 اجرایی شود. به هر حال اگر اراده ای برای راه اندازی خانه احزاب باشد با یکی دو نشست مشکل به هر حال اگر اراده ای برای راه اندازی خانه احزاب باشد با یکی دو نشست مشکل حل می شود و به هر حال باید جایگاه خانه احزاب در قانون احزاب دیده شود.

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به حضور استانداران در جلسه یادآور شد: در اینجا چون استانداران محترم حضور دارند نمی خواهم به هیچ یک از آقایان جسارتی کنم اما ظاهرا برخی آقایان آن چنان در لاک محافظه کاری فرو رفته اند که نمی دانند دولت جدید با حال و هوای تازه بر سر کار آمده است. علاوه بر تاخیر در صدورهای شعب استانی با احزاب همکاری لازم نمی شود.