در گفت‌وگو با ایسنا

عراقچی خبر داد: دعوت از همه اعضای جنبش غیرمتعهدها برای شرکت در کمیته فلسطین

سیاسی

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه گفت: برای برگزاری نشست کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها که قرار است هفته آینده در تهران برگزار شود، از همه اعضای این جنبش دعوت عام صورت گرفته است.

سید عباس عراقچی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطرنشان کرد: کمیته فلسطین 14 عضو دارد که در زمان برگزاری اجلاس وزیران خارجه تشکیل جلسه می‌دهد. در جلسه‌ای که روز جمعه با ابتکار ایران در دفتر هماهنگی این جنبش در نیویورک برگزار شد،‌ این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و یک‌سری اقداماتی تصمیم‌گیری شد که از جمله آن تشکیل کمیته فلسطین در سطح وزیران خارجه بود.

او با بیان این که روز دقیق برگزاری این نشست هنوز تعیین نشده است اضافه کرد: دعوت‌نامه‌ها برای وزیران خارجه در حال ارسال است.

عراقچی در عین حال درباره سطح حضور هیات‌ها در نشست این کمیته گفت: فاصله زمانی کوتاهی تا برگزاری این نشست باقی مانده ضمنا عید فطر و تعطیلات مربوط به آن در این فاصله قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از وزیران در این نشست شرکت خواهند کرد اما دعوت‌نامه‌ها ارسال شده است. همکاران ما در سفارتخانه‌ها در حال پیگیری آن هستند و تا آخر این هفته در این‌باره جمع‌بندی می‌کنیم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: این کمیته برخلاف نشست‌های قبلی به صورت باز برگزار می‌شود. برای اعضای این کمیته دعوت‌نامه خاص ارسال شده است و برای همه اعضای جنبش دعوت عام وجود دارد.

انتهای پیام

کد N415265