گفت‌وگوی تلفنی ظریف با وزیر خارجه عمان درباره بحران غزه

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر یک‌شنبه در تماس تلفنی با یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان درباره آخرین تحولات فلسطین به خصوص در باریکه غزه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدجواد ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به دولت و مردم عمان و وزیر امور خارجه این کشور، بر ضرورت اعمال فشار همه جانبه جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی برای توقف فوری حملات و تجاوزات خود علیه مردم بی‌دفاع فلسطین تاکید کرد.

او هم‌چنین بر لزوم در نظر گرفتن خواست مشروع مردم فلسطین در هر طرح آتش‌بسی مبنی بر رفع محاصره از باریکه غزه و تضمین تکرار نشدن حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران با ابراز آمادگی کشورمان برای ارسال فوری کمک‌های انسانی به باریکه غزه و پذیرش مجروحان فلسطینی در ایران، آمادگی کشورمان را برای اعزام پزشک برای مداوای مجروحان فلسطینی اعلام کرد.

یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل عید سعید فطر به رهبری و دولت و مردم ایران، ابراز امیدواری کرد با تداوم رایزنی‌ها بین کشورهای موثر اسلامی شاهد کاهش آلام مردم فلسطین باشیم.

وی هم‌چنین با محکومیت ازسرگیری تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، بر ضرورت اقدام فوری برای توقف این حملات در آستانه عید فطر تاکید کرد.

دو طرف هم‌چنین بر ضرورت تحرک بین‌المللی برای رفع محاصره و ارسال کمک‌های غذایی و دارویی و درخواست از مصر برای ارائه تسهیلات جهت ورود اقلام کمک‌های انسان دوستانه به باریکه غزه تاکید کردند.

دو طرف تداوم تماس‌ها و رایزنی پیرامون تحولات جاری را مورد تاکید قرار دادند.

اضافه می‌کند در پی بحران اخیر و دور جدید حملات همه جانبه ارتش صهیونیستی به مردم بی‌دفاع و در محاصره غزه، وزیر خارجه کشورمان با خالد مشعل، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس، رمضان عبدالله، دبیرکل جهاد اسلامی و وزیر خارجه مصر و لبنان پیرامون راه‌های کمک به مردم بی‌دفاع غزه و متوقف کردن جنایات و حملات رژیم صهیونیستی گفت‌وگوی تلفنی داشتند و هم‌چنین در ارسال نامه به دبیران کل سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب و سازمان ملل لزوم حساسیت و اقدام فوری مجامع منطقه‌یی و بین‌المللی نسبت به شرایط و اوضاع انسانی در غزه را مورد تاکید قرار داده است.

ظریف هم‌چنین در مدت حضور در وین و در حاشیه مذاکرات هسته‌ای با دبیرکل سازمان ملل، نمایندگان اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی، رییس کمیته دفاع از حقوق لاینفک مردم فلسطین و سفیران اردن و فلسطین در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد گفت‌وگو و تحرک هرچه بیش‌تر جامعه جهانی برای افشای جنایات رژیم صهیونیستی و جلوگیری از وقوع نسل کشی و فاجعه انسانی در غزه را مورد تاکید قرار داده است.

انتهای پیام

کد N414863