فاطمه آلیا: پرونده خاتمی در سال 88 باز است و باید محاکمه شود/ اصلاح طلبان او را کنار گذاشته اند

تسنیم نوشت:

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اظهار نظر خاتمی درباره انتخابات آتی مجلس، فرار به جلوست، گفت: خاتمی از عاملان فتنه۸۸ است و باید ابتدا محاکمه شود.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارنظرمحمد خاتمی درباره انتخابات مجلس دهم گفت: یکی از بحث‌های مهمی که در رابطه با خاتمی مطرح است این است که پرونده ایشان در ماجرای فتنه 88 باز است و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه این نوع موضع گیری‌ها و اظهارات چند هدف را دنبال می‌کند، گفت: به نظر می‌رسد هدف اول خاتمی که نقش اساسی در فتنه داشته است، آزمایش افکار عمومی و ارزیابی بازخورد این اظهارات در جامعه است و قصد دارد موقعیت و پایگاه و جایگاه اجتماعی خود را بعد از رسوایی‌ها و لطمات معنوی، حیثیتی و مادی که فتنه 1388 به ملت ما وارد کرده است، ارزیابی کند؛ اینکه آیا حافظه تاریخی ملت ضعیف شده است یا نه.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره اینکه خاتمی با ارائه این گونه اظهارات، به دنبال مطرح کردن خود در جامعه است، گفت: هدف دیگر آنها رویکرد عمیق‌تری دارد که برخواسته از گعده‌ها و محافل اصلاح طلبان است؛ خیزی که اصلاح طلبان به زعم خود برای تسخیر مجلس دهم برداشته‌اند و تصمیم گیری درون محفلی آنها این است که گام به گام حرکت کنند.

آلیا در همین زمینه ادامه داد: اصلاح طلبان در گام اول مباحثی مانند آشتی ملی، گذشت، درکنار هم و صمیمی بودن را مطرح می‌کنند و با متهم کردن دیگران به آشتی ناپذیری، ناسازگاری یا افراطی‌گری، سعی می‌کنند مسئله آشتی ملی یا گذشت را مطرح کنند.
او با اشاره به اینکه ملت ما در اینگونه موارد هوشیار است و نسبت به این موضع‌گیری‌ها دقت کافی دارد، گفت: برای مردم ما قابل قبول نیست که عده‌ای به حیثیت بین‌المللی و آرامش عمومی مردم خدشه وارد کرده و در نظم عمومی جامعه اختلال ایجاد کنند، بعد از گذشت چند ماه بگویند حالا از این موضوعات گذشت کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه گذشت ملزوماتی دارد، گفت: فتنه‌گران حاضر نشدند به مردم بگویند ما اشتباه کردیم و به خاطر لطمه‌ای که به مردم وارد کردند، از آنها عذرخواهی کنند؛ حاضر نشدند به مردم جواب دهند که شعار "نه غزه نه لبنان" در کجای ادبیات حماسی و انقلاب ملت ایران جا دارد با این وجود هدف دوم آنها با توی دهنی مردم مواجه خواهد شد.

آلیا یارگیری را هدف سوم این گونه موضع‌گیری‌ها دانست و گفت: اخیراً آقای خاتمی متوجه شده است که تعداد زیادی از اصلاح طلبان معتدل و افراطی به این جمع بندی رسیده‌اند که مواضع وی در سال 88 و بعد از آن، نمی‌تواند در بین اصلاح طلبان نقش مؤثری داشته باشد؛ لذا خود به خود اصلاح طلبان خاتمی را کنار گذاشته‌اند و به دنبال فرد دیگری هستند که در میان اصلاح طلبان بتواند نقش رهبری و مدیریت را ایفا کند.
او ادامه داد: آقای خاتمی در گیروداری که اصلاح طلبان به دنبال پر کردن خلأ رهبری اصلاح طلبان هستند، خودش را مجدد مطرح می‌کند و می‌خواهد بگوید برای انسجام اصلاح طلبان ظرفیت دارد بنابراین پیام اظهار نظر خاتمی در مورد انتخابات مجلس دهم به اصلاح طلبان این است که به آنها اعلام کند، ظرفیت انسجام بخشی به اصلاح طلبان را دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه خاتمی با هر کدام از این 3 هدف درباره انتخابات مجلس دهم موضع‌گیری کرده باشد، بی نتیجه و بی حاصل است، گفت: زیرا هم اصلاح طلبان از وی عبور کرده‌اند و هم جامعه حضور فردی که به آن ضربه زده است را نمی‌تواند قبول کند.

آلیا در پایان با بیان اینکه اظهار نظر خاتمی درباره انتخابات آتی مجلس، فرار به جلوست، گفت: خاتمی از عاملان فتنه88 است و باید ابتدا محاکمه شود؛ وی به جای اظهار نظر درباره انتخابات آتی مجلس، بهتر است درباره نپذیرفتن رای مردم در سال 88 و برپا کردن فتنه88 پاسخگوی رفتارش باشد.


23231

 

کد N414860