راکعی: دولت اسناد تشکیل مجمع عمومی خانه احزاب را بازگرداند/شورای مرکزی پس از ماه رمضان تشکیل می شود

راکعی

تهران - ایرنا- دبیر کل جمعیت زنان مسلمان نواندیش با بیان اینکه خلل قانونی برای بازگشایی مجدد خانه احزاب وجود ندارد، گفت: از دولت تدبیر وامید می خواهیم تا اسناد و مدارک تشکیل مجمع عمومی خانه احزاب را به ما بازگرداند تا بتوانیم این مجمع را تشکیل دهیم .

فاطمه راکعی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: دولت گذشته با نادیده گرفتن احزاب، خانه احزاب را از بین برد و این خانه صنفی باید مجددا بازگشایی شود.

عضو شورای مرکزی خانه احزاب اضافه کرد: درحال حاضر مذاکرات لازم برای تشکیل قانونی مجمع عمومی و نیز شورای مرکزی خانه احزاب انجام شده است و شورای مرکزی خانه احزاب پس ازماه رمضان تشکیل خواهد شد و پس از آن اقدام به برگزاری مجمع عمومی طبق روال خواهیم کرد.

راکعی با بیان اینکه از حقوق خانه احزاب دفاع می کنم، گفت: متاسفانه با وجود همه تلاش های صورت گرفته، حقوق این خانه صنفی در دولت گذشته نادیده گرفته شده است که باید به آن بازگردد و با تشکیل شورای مرکزی، مشکلات مجمع عمومی را برطرف خواهیم کرد.

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش درباره مهلت سه ماهه مجلس برای طرح احزاب نیز اظهار داشت: از اینکه به احزاب فرصتی داده شده است تا نظرات خود را درباره طرح احزاب مطرح کنند، خوشحالم.

وی پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک وزارت کشور، نمایندگان احزاب و مجلس را در دیدار احزاب با وزیر کشور راهکاری عملیاتی برای تسریع فعالیت احزاب بیان کرد.

سیام/ 9136/ 1058/ 7261**1572
کد N414671