افزایش انتقادها از نخست‌ وزیر هند به دلیل سکوت در برابر خشونت علیه مسلمانان

آسیا اقیانوسیه

یک رسانه غربی از افزایش انتقادها از نخست‌ وزیر هند به دلیل سکوت در برابر درگیریهای مذهبی و خشونت علیه مسلمانان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز با اشاره به انتقادها از نارندرا مودی نخست‌ وزیر هند به دلیل سکوت در برابر درگیریهای مذهبی و خشونت علیه مسلمانان گزارش داد که سکوت این نخست وزیر جدید باعث افزایش میزان خشونت ها علیه اقلیت های مذهبی می شود.

انتقادها علیه نخست وزیر هند پس از آن مطرح شد که یکی از نمایندگان بهاراتیا جاناتا (بی جی پی) به زور خواستار غذا خوردن یکی از رستوران‌ دارهای مسلمان در ایام ماه مبارک رمضان و همچنین زیر سوال بردن هویت ملی بازیکن تنیس هندو-مسلمان شد.

نارندرا مودی از سال ها قبل به عنوان چهره ای که میان هندوها و مسلمانان اختلاف ایجاد می کرد شناخته می شود. در سال ۲۰۰۲ میلادی زمانی که مودی حکمران گجرات بود تنش ها و درگیری هایی میان هندوها و مسلمانان رخ داد و مودی در این درگیری ها جانب هندوها را گرفت که همین امر موجب وارد آمدن فشارهای زیادی بر مسلمانان شد از همین رو در حال حاضر شانس اول نخست وزیر هند مورد نفرت مسلمانان این کشور قرار دارد.

منتقدان معتقدند که مودی در زمان زمامداری خود در گجرات اقدام چندانی برای توقف و یا کاهش خشونت هندوها علیه مسلمانان انجام نداده است. به نوشته واشنگتن پست، یکی دیگر از مواردی که موجب هراس مسلمانان شده این نکته است که احتمال دارد مودی اقدام به جدا سازی مسلمانان از هندوها در مناطقی که این دو قوم با هم زندگی می کنند نماید.

تردیدی نیست که مودی به یک اندازه محبوب و منفور است. هواداران او معتقدند که ملی گرایی قوی او و اعتباری که به‌ عنوان مدیری کارآمد و بی رحم در مقام رهبر ایالت ثروتمند گجرات برای خود دست و پا کرده، از او فردی مناسب برای حکومت بر هند می سازد.