امیرعبداللهیان در ملاقات با نخست وزیر لبنان:

حمایت از مقاومت، سیاست ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران است

سیاست خارجی

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات منطقه و لبنان، بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت لبنان و مقاومت در مواجهه با تهدیدات موجود تاکید و آمادگی کشورمان را برای هرگونه کمک در این زمینه را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که دولت لبنان بتواند مشکلات کشور بویژه در خصوص مسائل امنیتی را حل کند.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران با رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی همواره درکنار مظلومین فلسطین و مقاومت قرار داشته و حمایت از مقاومت، سیاست ثابت واصولی کشورمان می‌باشد.

به گزارش ایلنا، امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیاتی برای گفت وگو با مقامات لبنانی درخصوص جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، به لبنان سفر کرده است، با تمام سلام نخست وزیر لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز حضور داشت، امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات منطقه و لبنان، بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت لبنان و مقاومت در مواجهه با تهدیدات موجود تاکید و آمادگی کشورمان را برای هرگونه کمک در این زمینه را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که دولت لبنان بتواند مشکلات کشور بویژه در خصوص مسائل امنیتی را حل کند.

وی از دستاوردهای اخیر مسئولین امنیتی لبنان و دستگیری عوامل تروریستی که برخی از آنها در عملیات تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نقش داشته‌اند و به اقدام خود در این زمینه اعتراف کرده‌اند تشکر کرد و یادآور شد که اطمینان داریم مسئولین لبنانی خواهند توانست مانند قبل بدون دخالت خارجی مشکلات خود را حل کنند.

امیرعبداللهیان در این ملاقات با محکوم کردن حملات و جنایات رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه غزه بر لزوم وحدت همه مسلمانان برای مواجه با تهدیدات این رژیم و مقابله با تجاوزات آن تاکید و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران با رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی همواره در کنار مظلومین فلسطین و مقاومت قرار داشته و حمایت از مقاومت، سیاست ثابت واصولی کشورمان می باشد.

«تمام سلام» نخست وزیر لبنان نیز در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه و نقش غیر قابل انکار کشورمان در منطقه، از اقدامات و رایزنی‌های کشورمان برای پایان دادن به جنایت صهیونیست‌ها در غزه، به پیام رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و سفر معاون وزیر خارجه به لبنان اشاره و از تلاش‌های کشورمان دراین زمینه تشکر کرد.

کد N414516