امیرعبدالهیان در دیدار با نخست وزیر لبنان: 

حمایت از مقاومت سیاست ثابت واصولی ایران است 

سیاست خارجی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران از دستاوردهای اخیر مسئولان امنیتی لبنان و دستگیری عوامل تروریستی که برخی از آنها درعملیات تروریستی علیه سفارت و رایزنی فرهنگی ایران نقش داشته‌اند و به اقدام خود در این زمینه اعتراف کرده‌اند تشکر کرد و یادآور شد که اطمینان داریم مسئولان لبنانی خواهند توانست مانند قبل بدون دخالت خارجی مشکلات خود را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیاتی برای گفتگو با مقامات لبنانی درخصوص جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، به لبنان سفر کرده است، با تمام سلام نخست وزیر لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز حضور داشت، امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات منطقه و لبنان، بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت لبنان و مقاومت در مواجهه با تهدیدات موجود تاکید و آمادگی کشورمان را برای هرگونه کمک در این زمینه را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که دولت لبنان بتواند مشکلات کشور بویژه در خصوص مسائل امنیتی را حل کند.

وی از دستاوردهای اخیر مسئولان امنیتی لبنان و دستگیری عوامل تروریستی که برخی از آنها در عملیات تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نقش داشته‌اند و به اقدام خود در این زمینه اعتراف کرده‌اند تشکر کرد و یادآور شد که اطمینان داریم مسئولان لبنانی خواهند توانست مانند قبل بدون دخالت خارجی مشکلات خود را حل کنند.

امیرعبداللهیان در این ملاقات با محکوم کردن حملات و جنایات رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه غزه بر لزوم وحدت همه مسلمانان برای مواجه با تهدیدات این رژیم و مقابله با تجاوزات آن تاکید و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران با رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی همواره در کنار مظلومان فلسطین و مقاومت قرار داشته و حمایت از مقاومت، سیاست ثابت واصولی کشورمان است.

«تمام سلام» نخست وزیر لبنان نیز در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه و نقش غیر قابل انکار کشورمان در منطقه از اقدامات و رایزنی‌های کشورمان برای پایان دادن به جنایت صهیونیست‌ها در غزه، به پیام رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و سفر معاون وزیر خارجه به لبنان اشاره و از تلاش‌های کشورمان دراین زمینه تشکر کرد.