ارتش سوریه میدان گازی "الشاعر" را از تروریست‌های داعش باز پس گرفت

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در این کشور توانست پس از عملیاتی دقیق میدان گازی "الشاعر" را از تروریست‌ها باز پس گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح نظام این کشور پس از عملیاتی منحصر به فرد و به هلاکت رساندن تعداد زیادی از تروریست‌ها توانستند میدان گازی "الشاعر" در حمص را از گروه داعش باز پس بگیرند.

در این بیانیه آمده است: یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح با همکاری گروه‌های دفاع مردمی توانستند پس از عملیاتی دقیق کنترل کامل میدان گازی الشاعر و میدان‌های گازی دیگر در ریف حمص را در دست بگیرند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است که نیروهای ارتش سوریه همچنین تجهیزات و سلاح‌های تروریست‌ها را نابود کرده و بمب‌ها و مواد منفجره زیادی را که تروریست‌ها در منطقه مذکور کار گذاشته بودند، خنثی کردند.

گروه داعش 17 ژوئیه جاری پس از درگیری‌هایی با ارتش سوریه که به کشته شدن صدها تن انجامید، کنترل میدان گاز الشاعر را در دست گرفت.

داعش در حال حاضر کنترل میدان‌های نفتی زیادی را در استان دیرالزور در شرق سوریه در دست دارد.

از روز پنجشنبه گذشته نیز درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه داعش در ریف الرقه و ریف حلب و ریف الحسکه شدت یافته است طوری که درگیری‌ها در شهر الرقه 85 تن از نیروهای نظام سوریه و 28 تن از گروه داعش کشته شدند.

انتهای پیام

کد N413540