وقوع شورش زندانیان در زندانی در انگلیس

زندان,شورش

لندن – ایرنا- رسانه های انگلیس شامگاه شنبه خبر از وقوع شورش زندانیان در زندان ˈاچ ام پی رانبیˈ واقع در 130 مایلی شمال لندن دادند.

به گزارش شبکه اسکای نیوز، شورش در این زندان که در منطقه ˈناتینگهام شرˈ واقع است، زمانی آغاز شد که شصت زندانی از بازگشت به سلول هایش بعد از ناهار امتناع کردند.

براساس این گزارش، ˈاین واقعه جدی ˈ از ساعت 12 و نیم روز شنبه آغاز شد و در جریان آن گروهی از زندانی ها شروع به آتش زدن و تحت کنترل درآوردن یک بخش از این زندان کردند.

یک سخنگوی زندان ˈاچ ام پی رانبیˈ گفت هیج یک ازکارکنان و یا زندانیان این زندان در جریان شورش یاد شده که چندین ساعت به طول انجامید، زخمی نشدند.

وی عنوان کرد شرایط زندان به حالت عادی بازگشته است و ملاقات زندانیان به طور معمول در روز یکشنبه انجام خواهد شد.

براساس گزارش اسکای نیوز، نیروهای پلیس و آتش نشانی برای تحت کنترل در آوردن این شورش، به نیروهای امنیتی زندان کمک کرده اند.

شبکه بی بی سی نیز به نقل از مقامات قضایی این کشور گزارش داد که در جریان این شورش که بین 30 تا 60 زندانی در آن مشارکت داشتند، اگر چه همراه با خسارت های کوچکی بود، اما کسی در جریان آن زخمی نشده است.

بی بی سی افزود: در گزارشی که این هفته منتشر گردید، از زندان یاد شده بدلیل بالا بودن سطح خشونت در آن، انتقاد شده بود.

زندان ˈاچ ام پی ˈ که در روستای رانبی واقع شده و گنجایش بیش از یک هزار زندانی دارد، در اوایل دهه 1970 میلادی گشایش یافته است.

اروپام ** 1552
کد N413466