اعلام آمادگی وزیر کشور برای بازگشایی خانه احزاب

وزیر کشور گفت: ما آمادگی داریم که کمیته سه جانبه مجلس، احزاب و دولت را برای بازگشایی خانه احزاب تشکیل دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (شنبه) در نشستی با استانداران و دبیران کل احزاب و تشکل‌های سیاسی در تالار وزارت کشور، با بیان اینکه احزاب در یک جامعه مردم سالار دینی به دنبال رای و رضایت‌مندی مردم هستند، اظهار کرد: احزاب باید در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه فعالیت احزاب نباید به دوره انتخابات محدود شود، اظهار کرد: انتظار مردم از احزاب این است که احزاب در مسائل سیاسی،‌ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وارد شود.

وی در ادامه افزود: ما در حال تدوین برنامه ششم توسعه هستیم و این فرصت برای فعالیت احزاب بسیار مناسب است. ما به نظرات تخصصی احزاب نیازمندیم و باید احزاب در این زمینه فعال شود.

وزیر کشور همچنین افزود: ما همچنین آماده بازگشایی خانه احزاب هستیم و در این زمینه دکتر افتخاری مسئول خواهند بود.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به اینکه در جلسات قبلی تأکید شد که گروهی از جناه‌های مختلف تشکیل شود تا پیگیر خانه احزاب شوند، افزود: من خودم پیگیر این مسئله هستم. ما این آمادگی را داریم که اگر با این شیوه بازگشایی خانه احزاب به نتیجه نرسید، به دنبال تشکیلاتی جدید با نام دیگری باشیم. ما خانه احزاب را صنفی می‌بینیم و دلمان می خواهد کانونی برای احزاب وجود داشته باشد.

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه باید قوه قضائیه پیگیر تعریف جرم سیاسی شود، خاطر نشان کرد: مطالعه قانون انتخابات را آغاز کردیم و کمیته اولیه‌ای نیز از ترکیب دولت و مجلس در این باره تشکیل شده است.

وی همچنین گفت:‌ در حوزه مدیریت استانداری و فرمانداری‌ها 80 درصد تغییرات انجام شده است. با این وجود کسانی که تجربیات مفیدی در مدیریت کشور داشته و با دولت هم همگرا بودند، برکنار نشده‌اند.

وزیر کشور همچنین اظهار کرد: ما از فعالیت‌های قانونی حمایت می‌کنیم و همراهی وزارت کشور و استانداری‌ها موجب برگزاری بسیاری از جلسات سیاسی شده است. ما همچنین با کسانی که اقدام به برهم زدن مجالس سیاسی قانونی کرده‌اند برخورد کرده‌ایم.

رحمانی فضلی در پایان با بیان اینکه وزارت کشور این آمادگی را دارد که جلسات مشترکی را با احزاب برگزار کند، گفت: آقای حکیمی در این جلسه گفت که شعار نه غزه نه لبنان شعار هیچ جناح سیاسی نبوده است.امیدواریم هر چه زودتر درگیری‌های غزه نیز برطرف شود.

در این دیدار محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، علیرضا زاکانی دبیرکل انجمن رهپویان، مصطفی کواکبیان دبیرکل مردم سالاری، رئوفیان عضو شورای مرکزی جبهه ایستادگی، حسن غفوری فرد، راه چمنی، حسین کمالی، حکیمی‌پور، محسن روح الامینی، حسن بیادی، محسن رهامی، محمد جواد حق شناس مجید محتشمی، فاطمه راکعی، کریمی اصفهانی و استانداران استان‌های کشور حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N413352