برگزاری تجمع حمایت از غزه در پاریس به رغم ممنوعیت

غزه 93,تظاهرات

تهران - ایرنا - بیش از یک هزار معترض فرانسوی روز شنبه در مرکز پاریس به رغم ممنوعیت برگزاری تظاهرات گردهم آمدند و در حمایت از مردم غزه، علیه رژیم صهیونیستی شعار دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، تظاهرات امروز علیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی به غزه به دنبال درگیری های ماه جاری، در جریان تجمعات مشابهی در پاریس و یک شهر حومه آن برپا شد.

حملات تل آویو به باریکه غزه تاکنون منجر به شهادت بیش از یک هزار فلسطینی شده است.

سازمان دهندگان تظاهرات امروز سعی کردند با مراجعه به دادگاه، ممنوعیت برگزاری تجمعات در حمایت از غزه را لغو کنند، اما موفق نشدند و وزیر کشور فرانسه به معترضان هشدار داد که مسوول ناآرامی خواهند بود و مشمول مجازات های تنبیهی قرار خواهند گرفت.

براساس این گزارش، حدود یک هزار و 500 نفر امروز در میدان جمهوری پاریس گردهم آمدند و پارچه نوشته هایی در دست داشتند که از مردم می خواست با حکم ممنوعیت برپایی تجمعات به مبارزه برخیزند و به خیابان ها بیایند.

در همین حال، حدود 2 هزار پلیس فرانسوی بسیج شدند تا از سرایت تظاهرات از میدان جمهوری پاریس به دیگر بخش های پایتخت فرانسه جلوگیری کنند.

چند هزار نفر نیز روز چهارشنبه تظاهرات مسالمت آمیزی را در پاریس علیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی در غزه برپا کردند.

بر اساس گزارش پلیس فرانسه، این تجمع با حضور حدود 14 هزار نفر برگزار شد، در حالی که سازمان دهندگان آن تعداد افراد شرکت کننده را 25 هزار تن عنوان کردند.

حملات به غزه، احساسات شدیدی را در فرانسه برانگیخته که پذیرای بزرگترین جوامع با گرایشات مذهبی گوناگون در غرب اروپا است.

هر چند بسیاری از اعتراضات در سراسر کشور فرانسه صلح آمیز برگزار شد اما سه تجمع در پاریس و یک شهر حومه آن به درگیری کشیده شد.

رسانام**9109** 1597
کد N413313