عضو مطرح حماس:

حمایت ایران از آرمانهای ملت فلسطین ستودنی است/نظامیان صهیونیست دستاوردی در غزه نداشتند

آفریقا و خاورمیانه

یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ضمن قدردانی از حمایتهای ایران از ملت و مقاومت فلسطین، از ناکام ماندن نظامیان صهیونیستی در رسیدن به اهداف خود در غزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المیادین، منابع وابسته به رژیم صهیونیستی کشته شدن چهار نظامی خود را طی 24 ساعت گذشته تایید کردند.

از سوی دیگر ایهاب الغصین عضو ارشد مقاومت اسلامی فلسطین گفت: مصر باید به نقش معمولی خود عمل کند و حداقل گذرگاه رفح را باز کند.احدی نمی تواند تلاشهای ایران در حمایت از آرمان فلسطین را انکار کند.

وی افزود: ما به مقاومت علیه اشغالگران تا آزادی سرزمین خود و پایان محاصره ادامه خواهیم داد.اتخاذ مواضع حمایت گرانه از ملت فلسطین به آنها امید می دهد.

الغصین تاکید کرد: خط مشی مقاومت به حماس منتهی نمی شود و نزد همه ملت فلسطین و  اعراب وجود دارد.برخی کشورهای عربی برای خلع سلاح مقاومت با اسرائیل همسو شدند.با وجود همه تلاشها از خواسته های برحق خود که در راس آنها پایان محاصره است دست بر نمی داریم.

وی افزود: نظامیان اشغالگر نتوانستند پیشرفتی در غزه داشته باشند و در مرزهای غزه بر اثر فعالیت مقاومت زمینگیر شدند.

الغصین اعلام کرد: ما از کمکهای ایران قدردانی می کنیم و مصر شرایط را برای ورود هیئتهای پزشکی و کمکها به غزه فراهم آورد.حماس هرگز گزندی به مصری ها نمی رساند و ما رابطه با اخوان المسلمین مصر نداریم.