محسن رضایی: به ارزش های انقلاب برگردیم / باید قوی تر شویم

انتشار نامه

تهران- ایرنا- محسن رضایی در توضیح علت ظاهر شدنش با لباس سپاه در راهپیمایی روز قدس، در سایت شخصی خود نوشت: یک کلام خواستم بگویم: برگردیم به ارزش های انقلاب، برگردیم به برادری ها، برگردیم به فضای رفع محرومیت، برگردیم به سلامت اقتصادی روزهای اول انقلاب.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، وی در دل نوشته ایی به شرح زیر آورده است :

چرا لباس سپاه پوشیدم؟

ˈبازگشت به ارزش های انقلاب ˈ

کجا رفت آن صمیمیت ها، آن برادری ها، آن اعتمادها؟

کجا رفت آن شهادت طلبی، آن مجاهدات بدون ادعا؟

کجا رفت آن دست محرومان را گرفتن؟

کجا رفت اجابت فریادهای ˈ یا للمسلمینˈ؟

کجا رفت آن شعارهای حمایت از مستضعفین و پا برهنه ها؟

از حقیر سوال شد که چرا لباس پاسداریِ بدون درجۀ سال های اول انقلاب را در راهپیمایی روز قدس پوشیدی؟

یک کلام خواستم بگویم: ˈ برگردیم به ارزش های انقلاب، برگردیم به صفا و صداقتِ روزهای آزادی خرمشهر، برگردیم به برادری­ها، برگردیم به فضای رفع محرومیت، برگردیم به سلامت اقتصادی روزهای اول انقلاب، برگردیم به وحدتِ روزهای بعد از شهادت شهید بهشتی. به راستی در کشور چه چیز کم داریم؟

رهبری و نظامی داریم که همچون نخ تسبیح، همۀ ما را گرد یکدیگر جمع می کند. ملتی داریم که پانصد میلیون جمعیت را در کل منطقه می­تواند اداره کند. معادن و منابعی داریم که قادر است یک میلیارد جمعیت را رفع نیاز کند، دین و مذهبی داریم که می تواند قلوبِ سخت ترین دشمنانِ بشر را تسخیر کند. البته نمی گویم خدای ناکرده تمام ارزش های انقلاب از دست رفته که، اگر چنین بود، محاصره اقتصادی نمی شدیم، غرب و اسرائیل با ما خصومت نمی ورزیدند، بلکه می خواهم بگویم که تنها راه جهشِ این انقلاب و رفع مشکلاتِ ناشی از فساد و تبعیض و فقر در کشور، فقط و فقط بازگشت صادقانه و گسترده به ارزش های انقلاب اسلامی است که باید از مسئولان و جناحهای سیاسی کشور آغاز شود.

ارزش های انقلاب، تنها ساده زیستی و استکبار ستیزی نیست، برادری، شهادت طلبی، صداقت و صمیمیت و نیز حفظ بیت المال و ... همه و همه جزء لاینفک ارزش های انقلابند. همه ارزش­های انقلاب را باید با هم ببینیم.

آری، لباس سپاه پوشیدم که هم از رزمندگان و مظلومین سوریه، فلسطین و عراق حمایت کنم و هم بگویم تنها راه نجات منطقه، این است که ما در داخل کشور، عمیقا به ارزش های انقلاب اسلامی برگردیم.

موج ناامنی که از سوریه و عراق شروع شده و امروز به فلسطین رسیده است اگر مهار نشود در ماه های آینده وارد لبنان و خلیج فارس شده و احتمالا در آن صورت، به ایران هم کشیده خواهد شد.

می­بینید که در مذاکرات 1+5 در مقابل تواضع و فروتنی ایران، چگونه زیاده خواهی می کنند. آری، ما باید قوی تر شویم، ولی تنها راه آن، بازگشت کامل به ارزش های انقلاب است.

جامعۀ ما نیاز به آزاد سازی یک انرژی بزرگ معنوی دارد که تنها، با بازگشت به ارزش های انقلاب، این مهم، شدنی است.ˈ

سیام**7261 **1449
کد N413250