گروه تروریستی داعش زیارتگاه ˈشیث نبیˈ را در موصل تخریب کرد

شیث نبی,موصل

تهران – ایرنا – یک مقام عراقی و شاهدان روز شنبه اعلام کردند که گروه تروریستی داعش که بخش های از عراق را اشغال کرده است، زیارتگاه ˈشیث نبیˈ را که پیامبری مورد احترام همه مذاهب رسمی است، در شهر موصل منفجر و تخریب کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از موصل، این اقدام گروه تروریستی داعش یک روز پس از انهدام کامل زیارتگاه ˈیونس نبیˈ در این شهر صورت گرفت که با اعتراض مقام های مذهبی روبه رو شد.

ˈابوبکر البغدادیˈ فرمانده داعش، موصل را مرکز بالفعل خلافت ادعایی خود اعلام کرد که در ماه گذشته ˈژوئنˈ تشکیل شد.

یکی از ساکنان موصل که شاهد تخریب زیارتگاه شیث نبی بود، به فرانس پرس گفت: شبه نظامیان داعش پس از جلوگیری از نزدیک شدن مردم به این زیارتگاه، در داخل و اطراف حرم مواد منفجره نصب کردند و سپس در مقابل چشمان مردم آن را منفجر کردند.

شیث در ادیان مسیحی، یهودی و اسلام به عنوان سومین پسر آدم و حوا مورد احترام قرار دارد.

ˈسامی المسعودیˈ معاون سازمان اوقاف شیعه ناظر بر اماکن مقدس شیعیان با تایید انهدام زیارتگاه شیث نبی توسط گروه تروریستی داعش گفت که تروریست ها، بخشی از آثار باستانی موجود در این زیارتگاه را به مکان نامعلومی انتقال داده اند.

وی افزود: بر اساس اصول مذهبی باورنکردنی داعش، هر شی یا هر کسی که از دیدگاه آنها انحرافی است، باید نابود یا کشته شود که به هیچ وجه با اسلام ارتباطی ندارد.

ˈمقتدا صدرˈ روحانی شیعه تخریب زیارتگاه یونس نبی را که مورد قبول همه ادیان و مذاهب بود، محکوم کرد.

به گفته مقام های مذهبی سنی و شیعه عراق، گروه تروریستی داعش از هنگام تسلط بر موصل، دهها زیارتگاه و حسینیه در داخل و اطراف موصل تخریب کرده اند.

خاورم**1486**1010
کد N413159