حجت‌الاسلام رفیعی:

اسلام دین رحمت و مهربانی است

دين,داعش

عضو هیات علمی جامعة‌المصطفی العالمیه گفت: اسلام دین رأفت و رحمت و مهربانی است، اما داعش و سلفی با جنایات خود چهره‌ای بی‌رحم از اسلام به جهان نشان می‌دهند که واقعیت ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام ناصر رفیعی در جمع نمازگزاران و روزه‌داران در حرم مطهر حضرت معصومه (س) با قرائت آیات 25 الی 27 سوره حدید گفت: در این سوره اوصاف الهی، اهمیت ایمان و انفاق و مذمت بخل مورد بررسی قرار گرفته است و در آیات پایانی این سوره رسالت انبیای الهی مورد بحث است.

وی در تفسیر کلمه میزان عنوان کرد: میزان به معنای وسیله سنجش اعمال است و مفسرین تعابیر مختلفی برای میزان بکار برده‌اند که مهم ترین آن قوانین، احکام اسلامی، دین است، اما میزان واقعی سنجش اعمال انبیای الهی و اولیا و ائمه اطهار (ع) هستند.

رفیعی به واژه انجیل در آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: خداوند می‌فرماید که ما به عیسی(ع) انجیل دادیم که انجیل به معنای بشارت است، اما پس از غیب شدن این حضرت برخی از حواریون در سال‌های دیگر انجیل را گردآوری کردند که امروز 4 نوع انجیل در بازار موجود است که اگر چه حاوی نکات اخلاقی نیز می‌باشد، اما نشان از تغییرات فراوانی با انجیل واقعی دارد.

این استاد عالی حوزه و دانشگاه اظهار کرد: در این سوره خداوند از رافت و رحمت حواریون نیز سخن می گوید؛ زیرا در زمان عیسی(ع) حواریون از منش و اخلاقی توام با رافت و مهربانی برخوردار بودند به گونه‌ای که به دیدار افراد بیمار می رفتند و پای نیازمندان و بیماران را شستشو می دادند و آنها را اطعام می نمودند.

وی با تاکید بر جایگاه رأفت و رحمت در دین اسلام بیان کرد: اسلام دینی است که در قرآن خود سخن از رافت و مهربانی حواریون آورده است؛ چرا که اسلام دین رافت و رحمت و مهربانی است اما داعش و سلفی با جنایات خود چهره‌ای بی‌رحم از اسلام به جهان نشان می‌دهند که واقعیت ندارد.

رفیعی ادامه داد: پیامبر اسلام برای مسیحیان احترام قائل بود و حتی آورده‌اند که روزی پیامبر(ص) یکی از مسیحیان را تا مسیری بدرقه کرد و او را تکریم نمود، اما امروز داعش علاوه بر قتل عام مسلمانان بی گناه، نسبت به مسیحیان نیز جنایات فراوانی روا می دارد و حتی دختر 5 ساله مسیحی را جلوی چشمان خانواده اش ذبح می کند.

وی با اشاره به جنایات صهیونیسم ها نیز بیان کرد: یهودیان صهیونیسم نیز بویی از رحمت و رحمت نبرده اند و با ظلم و ستم چه ها بر سر مسلمانان می آوردند.

انتهای پیام

کد N413109