معاون وزیر خارجه سوریه: هدف جنگ فاشیستی اسرائیل نابودی فلسطین است

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: هدف اسرائیل از به راه انداختن جنگ فاشیستی در نوار غزه از بین بردن مساله فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه البناء لبنان، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در مقاله‌ای نوشت: اسرائیل جنگ فاشیستی را علیه نوار غزه و به شکلی ساختگی آغاز کرده و هدف آن از این جنگ از بین بردن مساله فلسطین و ممانعت به عمل آوردن از این مساله است که مردم فلسطین بتوانند حقوق مشروع خود را در بازگشت، تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس محقق کنند.

وی گفت: هدف اسرائیل سلطه بر تمامی کشورهای عربی و ایجاد دو دستگی در این کشورهاست، در واقع آنچه اسرائیل را به ادامه کشتارهای خود علیه مردم فلسطین وا می‌دارد، طرح‌ها و اقداماتی است که برخی طرف‌ها با بهانه نجات ملت فلسطین در نوار غزه مطرح می‌کنند اما در واقع هدف این طرح‌ها خدمت به اسرائیل، واشنگتن و هم‌پیمانان آن‌ها در منطقه است.

مقداد از موضع برخی کشورهای عربی مثل اردن و عربستان که علیه سوریه توطئه می‌کنند و خواهان مداخله نظامی خارجی در این کشور هستند، انتقاد کرد و گفت‌: این کشورها در حال حاضر تنها به مشاهده جنایت‌های اسرائیل در نوار غزه اکتفا می‌کنند.

وی تاکید کرد: اتحادیه عرب که هیچ نشست جدی را برای بررسی جنایت‌های اسرائیل در نوار غزه برگزار نکرده از مدت‌ها پیش به ابزار ارزان قیمتی در دست غرب و اسرائیل تبدیل شده است و سازمان ملل نیز تقریبا به همین صورت است.

مقداد تصریح کرد: سوریه که دشمنی علیه غزه را دشمنی علیه خود می‌داند بار دیگر یادآور می‌شود که جنگ تروریستی که از سه سال پیش در سوریه آغاز شد در واقع جنگ و دشمنی علیه فلسطین است و غرب و اسرائیل و دیگر کشورها سوریه را هدف قرار می‌دهند تا به مساله فلسطین پایان بدهند.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: اسرائیل پس از دستاوردهایی که بعد از امضا کردن توافقنامه‌های کمپ دیوید و وادی عربه به دست آورد دیگر هیچ تمایلی به توافق برای رسیدن به صلح فراگیر و عادلانه در منطقه ندارد.

وی افزود: گروه‌های مقاومت فلسطین و همچنین ارتش سوریه با پایداری خود از کودکان، مادران و خاک اجداد خود دفاع می‌کنند و اسرائیل از نظر اخلاقی، میدانی و سیاسی شکست می‌خورد و برای همین باید در مقابل اسرائیل و هم‌پیمانانش پایدار بایستیم و در نهایت ما پیروز خواهیم شد.

انتهای پیام

کد N412607