استرالیا نیروی نظامی به محل سقوط هواپیمای مالزی در اوکراین اعزام می کند

اوکراین,هواپیما

تهران - ایرنا - نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که درصدد اعزام 190 نیروی پلیس فدرال و تعدادی از کارکنان نیروی دفاعی استرالیا به هلند جهت ملحق شدن به یک هیاتی برای حفاظت از محل سرنگون شدن هواپیمای خطوط هوایی مالزی در اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی، «تونی ابوت» روز شنبه گفت: در توافقنامه ای که با دولت اوکراین به امضا رسید، پلیس استرالیا قرار است در منطقه سرنگون شدن هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین حضور یابد و در حفاظت از امنیت این منطقه شرکت کند.

وی افزود: نیروی پلیس و کارکنان دفاعی استرالیا با هیات های نظامی از سایر کشورها از جمله هلند و کشورهایی که شهروندانشان در پی سرنگون شدن این هواپیما جان باختند، همکاری خواهند کرد.

نخست وزیر استرالیا، همچنین با ابراز تاسف از این مساله که پس از گذشت بیش از یک هفته از حادثه سرنگونی هواپیما و کشته شدن 298 سرنشین، هنوز اجساد برخی از قربانیان در محل سانحه باقی است، گفت: وظیفه انسانی ایجاب می کند که اقدامی برای بازگرداندن بقایای این اجساد و نیز حفاظت از این منطقه ناامن در شرق اوکراین صورت گیرد.

اکثر قربانیان این سانحه که ظاهرا در اثر اصابت یک موشک سرنگون شده است، هلندی بودند و 28 نفر نیز تبعه استرالیا در میان کشته شدگان هستند.

بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی علاوه بر ۲۸۰ مسافر، ۱۵ خدمه داشت و از آمستردام پایتخت هلند، عازم کوآلالامپور پایتخت مالزی بود که در آسمان اوکراین و در حالی که در ارتفاع بالای ۱۰ هزار متری پرواز می کرد، سرنگون شد.

آساق 1450**1545
کد N412282

خواندنی از سراسر وب