تقوی: از رییس جمهوری برای سخنرانی در روز قدس دعوت شده بود

رئیس جمهور,غزه 93

تهران - ایرنا - رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در واکنش به سخنرانی نکردن رییس جمهوری در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: امسال از دکتر روحانی دعوت کردیم که ایشان کاری داشتند و نتوانستند برای این منظور زمان خود را تنظیم کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی روز شنبه در مجتمع آدینه در پاسخ به این پرسش که چرا به رغم اینکه هر سال رییس جمهوری سخنران مراسم روز قدس بود، امسال این مهم صورت نگرفته است؟ اظهار داشت: سخنرانی رییس جمهوری، حتما قاعده اصلی نیست چرا که چند سال رییس جمهوری سخنران بود و پیش تر از آن نیز رییس مجلس شورای اسلامی سخنران مراسم روز قدس بود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اضافه کرد: امسال هم از دکتر روحانی هم دعوت شود ولی ایشان نتوانستند زمان خود را تنظیم کنند.

تقوی بیان این که دستورالعملی برای سخنرانی رییس جمهوری در روز جهانی قدس نداریم، گفت: چنین قاعده ای همیشه نبوده است البته اختیار سخنران روز جهانی قدس با ستاد نمازجمعه هر شهر است.

وی اظهار داشت: ستاد نماز جمعه هر شهر برای دعوت از سخنران با امام جمعه هماهنگ می شود و پس از این هماهنگی، سخنران ویژه نمازجمعه دعوت می شود و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هیچ دخالتی در این باره ندارند.

تقوی درباره سخنرانان پیش از خطبه های نمازجمعه هر هفته در کشور نیز گفت: سخنرانی پیش از خطبه ها را یا خود مسوولان پیشنهاد می دهند و یا این که به طور مناسبتی و برای ارائه آمار و مستندات به نمازگزاران دعوت می شوند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد که در حال حاضر تعداد زیادی از مسوولان در وقت سخنرانی پیش از خطبه ها قرار دارند که البته به خواست خود آنها بوده است.

تقوی در ادامه درباره نگاه سیاسی ائمه جمعه کشور اظهار داشت: امام جمعه وقتی پشت تریبون می ایستد، نگاهش، نگاه نظام است و باید در چارچوب سیاست های کلی نظام صحبت کند.

وی ادامه داد: حتی انتقاد امام جمعه باید تقویت نظام باشد و با رعایت ادبیات اسلامی انجام گیرد؛ امام جمعه نمی تواند نگاه شخصی و غیر از چارچوب سیاست های نظام داشته باشد.

این خبر در حال تکمیل است...

سیام (3) ** 7261 ** 1058 ** د . الف
کد N412181