اردوغان: چرا اروپا اسلام هراسی را جنایت علیه بشریت نمی‌داند؟

تركيه,غزه

نخست وزیر ترکیه، رژیم صهیونیستی را به مانع تراشی در روند انتقال کمک‌های بشردوستانه به غزه متهم کرد.

نخست وزیر ترکیه، رژیم صهیونیستی را به مانع تراشی در روند انتقال کمک‌های بشردوستانه به غزه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در جدیدترین اظهاراتش علیه رژیم صهیونیستی و حمله به غزه گفت: قتل عام وحشیانه‌ای که اسرائیل در غزه آغاز کرده است، به سرعت در حال پیشرفت است. سازمان ملل در این باره سکوت اختیار کرده و همین امر اسرائیل را به ادامه کشتار ترغیب می‌کند.

اردوغان در جریان سخنرانی روز جمعه در استان اسکی شهیر ترکیه افزود: شما آن مادران را می‌بینید، مگر نه؟ تاکنون حدود 800 شهید در غزه داشته‌ایم. در همین حال ما برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه نیز با مشکلاتی روبرو هستیم. ما باید دارو و غذا ارسال کنیم اما اسرائیل تلاش می‌کند تا جلوی ما را بگیرد. اما ما دیر یا زود به هدفمان می‌رسیم.

وی همچنین تاکید کرد که در داخل و خارج از ترکیه یک کمپین "غیراخلاقی" به راه افتاده است تا وی را یهودستیز نشان دهد.

اردوغان تاکید کرد: آن‌ها در داخل و خارج ترکیه کمپینی به راه انداخته‌اند تا سخنان مرا تحریف کنند و مرا یهود ستیز نشان دهند. اما من به شما می‌گویم که یهود ستیزی جنایت علیه بشریت است و اولین نخست وزیر جهان هستم که این مساله را عنوان می‌کنم.

با این حال وی عنوان داشت که رهبران اروپا تاکنون اسلام هراسی را به عنوان جنایت علیه بشریت اعلام نکرده‌اند اما درباره یهودی ستیزی اینگونه نبوده است.

انتهای پیام

کد N412019