رهبر یک حزب سیاسی مجارستان خواستار قطع روابط بوداپست با رژیم صهیونیستی شد

رژیم صهیونیستی,روز قدس

برلین- ایرنا- رهبر حزب ˈیوبیکˈ مجارستان و نماینده مجلس این کشور، خواستار قطع روابط سیاسی بوداپست با رژیم صهیونیستی شد و تاکید کرد که حزب متبوعش طرحی را برای این منظور به پارلمان ارائه خواهد کرد.

ˈ گابور ووناˈ سیاستمدار مجارستانی در مراسم روز جهانی قدس در شهر بوداپست ؛ طی سخنانی جنایات ددمنشانه اشغالگران صهیونیست در غزه را بشدت محکوم کرد و گفت: از رهبران احزاب ملی اروپا می خواهم تمام تلاش خود را برای حمایت از مردم فلسطین بکار گیرند.

نماینده مجلس مجارستان که با چفیه ای بر گردن در تظاهرات مردم بوداپست در حمایت از فلسطینیان و محکومیت جنایات صهیونیست ها حضور یافته بود، در ادامه سخنان خود از سازمان های مدنی؛ کلیساها و همچنین افراد دارای نفوذ سیاسی بدلیل سکوت در مقابل کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

وی در ادامه از مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری خواست در مقابل این اقدامات غیرانسانی واکنش جدی و عملی از خود نشان دهند.

رییس حزب یوبیک مجارستان در بخش دیگری از سخنان خود از رییس جمهور این کشور خواست تا سفیر رژیم اسرائیل در بوداپست را از مجارستان اخراج کند.

سفیر فلسطین در بوداپست نیز طی سخنانی در جمع تظاهرکنندگان تاکید کرد: برخوردهای اسرائیل و فلسطین تنها با آتش بس به پایان نخواهد رسید؛ بلکه باید اشغالگری و جنایات رژیم اسرائیل خاتمه یابد.

براساس این گزارش ،مسلمانان در مجارستان علاوه بر حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، با حضور در مساجد شهر بوداپست و شهر میشکولچ ( در هفتاد کلیومتری پایتخت ) خشم و انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشتند.

براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، بر اثر حملات زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا صبح روز شنبه، 884 فلسطینی غیرنظامی به شهادت رسیده و پنج هزار و 840 نفر دیگر زخمی شده اند.

اروپام** 1701**1485**5981
کد N411950