انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در نامه به بان کی مون:

به جنایات رژیم سراییل در غزه پایان دهید

غزه

تهران-ایرنا-انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با ارسال نامه ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد،خواستار واکنش این نهاد بین المللی به جنایات رژیم اسراییل در غزه و پایان دادن به قتل و کشتار زنان و کودکان فلسطینی شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بخشی از این نامه خطاب به بان کی مون آمده است: اسراییل 19 روز است که غزه را مورد هجوم همه جانبه نظامی خود قرار داده و بر اساس آمار تاکنون نزدیک به 900 نفر از ساکنان غزه کشته و بیش از پنج هزار نفر زخمی شده اند.

این انجمن در نامه به دبیر کل سازمان ملل خاطرنشان کرد: نزدیک به 90درصد این قربانیان را غیر نظامیان به ویژه زنان و کودکان تشکیل می دهند، ارتش اسراییل در حمله به بیمارستان ها و مدارس نیز هیچ واهمه ای ندارد.

در این نامه همچنین انجمن دفاع از قربانیان تروریسم یادآور شد: قطعا استحضار دارید که در حمله موشکی به مدرسه سازمان ملل در بیت خاتون، که محل پناهگاه غیر نظامیان شده بود، حدود 10 نفر کشته و 150 نفر زخمی بر جای گذاشت. آیا مدرسه سازمان ملل در بیت خاتون هم محل انبار سلاح حماس شده بود؟ قطعا خیر.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در نامه خود به دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: واضح است که این فقط ادعایی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر جنگ طلب و خونریز اسراییل که همواره در توجیه حملات خود به مناطق مسکونی و غیر نظامیان مطرح می کند.

در ادامه این نامه با یادآوری این که بر اساس موازین حقوق بین الملل غزه از مناطق اشغالی اسراییل محسوب می شود و بر همین اساس وظیفه حفاظت از امنیت ساکنان این باریکه ساحلی را بر عهده دارد، آمده است: این رژیم آشکارا و در مقابل چشم همگان در حال نسل کشی و جنایت جنگی بر ضد ساکنان این منطقه است، اما چرا جامعه جهانی درباره این جنایت ها سکوت کرده است؟

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در این نامه خاطرنشان کرد: در عصری که هر حادثه ناگواری از قبیل سقوط یک هواپیمای مسافربری و کشته شدن جانگداز سرنشینان آن در هر نقطه از جهان در کمترین زمان ممکن موجی از تاسف و تاثر افکار عمومی جهان را بر می انگیزد و دولت ها تحت تاثیر فشار همین افکار عمومی همه اقدامات لازم را برای پی گیری حادثه به کار می گیرند چرا کسی به تاسف و تاثر افکار عمومی برای قتل و کشتار زنان و کودکان غزه پاسخ نمی دهد؟

در ادامه این نامه همچنین آمده است: چرا دولت های غربی که بیش از همه داعیه دار حمایت از حقوق بشر هستند، چشم خود را بر جنایاتی که در غزه در حال وقوع است، بسته اند.

این انجمن در نامه خود تاکید کرد که سازمان ملل به عنوان نماد خواست عمومی جهانی بیش از همه در تحقق صلح ومقابله با وضعیت غیر اسانی مسوول است و در راس آن نقش دبیر کل در این زمینه بسیار مهم و خطیر است و توقع افکار عمومی جهانی این است که اقدامات لازم انسانی درباره پایان دادن به جنایات ضد بشری اسراییل در غزه انجام شود.

سیام(1)9173**1336
کد N411904