کارشناسان آمریکایی محاکمه رهبران اسرائیل را در دادگاه بین‌المللی خواستار شدند

اسراييل

برخی کارشناسان آمریکایی حقوق بین‌الملل از رهبران فلسطینی خواستند اقداماتی جهت محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی در دادگاه کیفری بین‌الملل اتخاذ کنند.

برخی کارشناسان آمریکایی حقوق بین‌الملل از رهبران فلسطینی خواستند اقداماتی جهت محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی در دادگاه کیفری بین‌الملل اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، فرانسیس بوئل، استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه ایلینوی آمریکا در خصوص لزوم محاکمه بین‌المللی اسرائیل به خاطر جنایت‌هایش علیه مردم فلسطین گفت: اسرائیل همچنان به جنایت‌های خود علیه مردم فلسطین از سال 1948 ادامه می‌دهد و جنایت جدید نیروهای اسرائیلی هدف قرار دادن یکی از مدارس در شمال نوار غزه بود که ده‌ها کودک و زن و پیر به خاطر فرار از حملات نیروهای اسرائیلی به آنجا پناه برده بودند.

وی افزود: هدف جنایت کشتار دسته جمعی کشتار یک گروه براساس ملیت، نژاد، تابعیت و یا دین است و کشتار جمعی یا آسیب جسمی و روانی خطرناک به افراد یا آسیب رساندن به اوضاع معیشتی با هدف نابودی کامل افراد یک گروه یا تحمیل اقداماتی صورت می‌گیرد که هدف آن منع تولید مثل یا انتقال اجباری کودکان از یک گروه به گروه دیگر است.

این استاد آمریکایی خاطرنشان کرد: جنایت کشتار دسته‌جمعی به طور کلی با جنایتی که اسرائیل علیه مردم فلسطین انجام می‌دهد هماهنگ است برای همین باید به موجب توافقنامه منع جنایت کشتار جمعی اسرائیل را در مقابل دادگاه کیفری بین‌الملل در لاهه محاکمه کرد پس از آن فلسطینی‌ها می‌توانند علیه رهبران اسرائیلی خواهان اتخاذ اقدامات شوند و به شورای امنیت مراجعه کنند.

وی گفت: به عقیده من در صورت عدم صدور قطعنامه‌ای از سوی شورای امنیت فلسطینی‌ها باید به مجمع عمومی سازمان ملل مراجعه کنند و خواهان صدور قطعنامه‌ای در خصوص دستیابی به عضویت کامل در این سازمان شوند.

جان کیجلی، استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه مورتز آمریکا نیز بر اهمیت در پیش گرفتن تمامی اقدامات قانونی و حقوقی برای محاکمه کردن رهبران و نظامیان اسرائیلی به خاطر جنایت‌هایشان علیه مردم فلسطین تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N411772