اتحادیه اروپا شماری از مقامات روسیه را تحریم کرد

اتحادیه اروپا روسیه

تهران – ایرنا- اتحادیه اروپا شماری از مقامات روسیه از جمله مسوولان تشکیلات امنیتی این کشور را در فهرست تحریم های خود جا داد.

به گزارش خبرگزاری ˈروماندی نیوزˈ سوئیس از بروکسل، اتحادیه اروپا شب گذشته (جمعه شب) شماری از مقامات روسیه از جمله ˈالکساندر بورت نیکوفˈ رییس سرویس اطلاعاتی فدرال روسیه و ˈمیخائیل فرادکوفˈ رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه را در فهرست افرادی قرار داد که به موجب تحریم های تازه دارایی آنها مسدود و سفرشان به اتحادیه اروپا ممنوع می شود.

در این فهرست از ˈرمضان قدیروفˈ رییس جمهوری چچن و ˈنیکلای پاتروشفˈ دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه نیز نام برده شده است.

به این ترتیب بروکسل نام 15 مقام روس یا اوکراینی و 18 شرکت و سازمان که به حمایت از جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین متهم شده اند را به فهرست سیاه خود افزوده است.

وزرای خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه شنبه در نشستی مراحل نهایی تنظیم سند تحریم بخش های اقتصادی روسیه را آغاز کردند. این سند چهارشنبه شب برای دولت ها ارسال شد اما تصمیم گیری در مورد آن به روز سه شنبه هفته جاری موکول شده است.

قرار است هرگونه تصمیم گیری در مورد تحریم ها با اجماع صورت گیرد و این در حالی است که تعدادی از کشورهای عضو نگران آسیب اقتصاد خودشان، در مورد اعمال تحریم های گسترده علیه اقتصاد روسیه تردید دارند.

اروپام ** 9053 **1561** 1337
کد N411701