پاکستان سربازان خود را برای تقویت امنیت در اسلام‌آباد مستقر می‌کند

وزارت کشور پاکستان اعلام کرد: مقام‌های این کشور قرار است در بحبوحه تهدید طالبان در انجام حملات و همزمان با عملیات گسترده نیروهای ارتش این شبه نظامیان در وزیرستان شمالی، سربازان ارتش را در اسلام آباد پایتخت مستقر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ارتش پاکستان اعلام کرد، نیروهای امنیتی قریب به 500 شبه‌نظامی خارجی و محلی را از زمان آغاز عملیات در 15 ژوئن سال جاری میلادی در وزیرستان شمالی به هلاکت رساندند.

در حالیکه دولت اسلام‌آباد انتظار واکنش از سوی شبه نظامیان طالبان را دارد، سخنگوی وزارت کشور پاکستان اعلام کرد که نیروهای ارتش به صورت موقت و برای کمک به نیروی پلیس در پایتخت مستقر می‌شوند.

دولت پاکستان پیشتر نیروهای شبه نظامی وابسته به دولت را در اسلام آباد و برای حمایت و کمک به نیروهای پلیس در پی حمله مرگبار به قضات و وکلا در اسلام آباد در اوایل سال جاری میلادی مستقر کرده بود.

چودری نثار خان، وزیر کشور پاکستان پیشتر گفت که سربازان به انجام وظایف امنیتی در اسلام آباد برای سه ماه از اول اوت 2014 می‌پردازند.

وی افزود: ما از ارتش خواسته‌ایم تا تحت نظارت قانون اساسی در اسلام آباد به انجام وظایف امنیتی بپردازد. نیروهای ارتش در فرودگاه بی‌نظیر بوتو در اسلام آباد و سایر نقاط و مکان‌های حساس در پایتخت مستقر می‌شوند. نیروهای واکنش سریع ارتش پاکستان به کمک مقام‌های مدنی و پلیس می‌شتابند و وظایف خود را انجام خواهند داد.

استقرار نیروهای ارتش در اسلام آباد در حالی صورت می‌گیرد که حزب اصلی مخالف پاکستان اعلام کرده که قصد دارد تا یک راهپیمایی را در 14 اوت سال جاری میلادی برگزار کند.

عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف اعلام کرده که صدها هزار تن از حامیانش می‌خواهند در این راهپیمایی حضور بیابند.

وزیر کشور پاکستان همچنین اعلام کرد، دولت هنوز تصمیم نگرفته مجوزی برای برگزاری این راهپیمایی صادر کند و این راهپیمایی پس از ارایه یک مجوز برگزار می‌شود.

گزارش‌های رسانه‌ای نیز حاکی از آن است که نواز شریف، نخست وزیر پاکستان تصمیم گرفته تا استقرار نیروهای مسلح را با هدف کمک‌ به مقامهای مدنی در تقویت و گسترش امنیت در مناطق حساس در سراسر کشور تصویب کند.

انتهای پیام

کد N411612