سفر منطقه‌ای معاون وزیر خارجه

امیرعبداللهیان امروز به بیروت می‌رود

حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,لبنان

یک روزنامه لبنانی به نقل از منابع دیپلماتیک ایرانی از سفر امروز معاون وزیر امور خارجه کشورمان به بیروت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روزنامه الجمهوریه به نقل از این منابع نوشت که یک هیات ایرانی به سرپرستی حسین امیرعبداللهیان، معاون امور عربی آفریقایی وزیر امور خارجه ایران امروز (شنبه) وارد لبنان خواهد شد.

بنا بر اعلام این روزنامه امیرعبداللهیان حامل پیام‌هایی برای نبیه بری، رییس پارلمان، تمام سلام، نخست وزیر و جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان است و در این پیام‌ها تحولات لبنان و منطقه و به ویژه اوضاع موجود در عراق مورد بررسی قرار گرفته است.

الجمهوریه در ادامه به نقل از منابع یاد شده مدعی شد که هیات ایرانی قصد دارد تا طی این سفر به تصحیح وجهه‌ ایجاد شده از ایران –مبنی بر اینکه تهران به دنبال نخست وزیر شدن نوری مالکی تحت هر شرایطی است- در ذهن مسوولان جهان عرب بپردازد.

بنا به گفته این منابع در این سفر هیات ایرانی تاکید خواهد کرد که تهران در توافقات جدید عراقی‌ها که با انتخاب رییس جمهور جدید و تعیین رییس مجلس شروع شده، دخالت نخواهد کرد.

این منابع در ادامه اعلام کردند که هیات ایرانی تا روز یکشنبه در بیروت خواهد بود و بعد از آن این کشور را به سمت عراق ترک خواهد کرد و شاید هم بعد از آن به دمشق برود.

انتهای پیام

کد N411530