رهامی: اسرائیل در حال بهره‌برداری از تفرقه در جهان اسلام است

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها اظهار کرد:‌ رژیم صهیونیستی از تفرقه جهان اسلام بهره برده و غزه را به حیات خلوت خود تبدیل کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به درگیری‌های داخلی سوریه و عراق و فعالیت گروه‌های تروریستی مثل جبهه النصره و داعش اظهار کرد: اسرائیل از این فرصت در حال بهره‌برداری است تا با دولت وحدت ملی فلسطین و حماس مقابله کند.

وی در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال این است که پایگاه‌های موشکی فلسطینیان و مراکز مقاومت را سرکوب کرده و توان بالقوه مردم فلسطین را از بین ببرد.

این فعال سیاسی همچنین با بیان اینکه جهان اسلام اکنون دچار تفرقه شده و به صف موافقان و مخالفان تروریسم تقسیم شده خاطرنشان کرد:‌عقبه جبهه مقاومت کشورهای سوریه، لبنان، عراق و ایران هستند که این کشورها جبهه واحدی را تشکیل می‌دادند با این وجود این عقبه آسیب دید و عراق و سوریه در معرض جنگ داخلی قرار گرفتند. در این شرایط اسرائیل فرصت را برای نابودی محور مقاومت آماده دید و به غزه حمله کرد. در حالی که به کرانه باختری که در اختیار محمود عباس است و در محور مقاومت قرار ندارد هیچ حمله‌ای انجام نداده است.

رهامی در ادامه با بیان اینکه نباید از حمایت کشورهای ارتجاعی عرب از تروریست‌های النصره و داعش خاطرنشان کرد: اسرائیل با خلاءای که در منطقه ایجاد شده است احساس کرده می‌تواند در حیات خلوت خود هرچه می‌خواهد انجام دهد، ممکن است ربوده شدن چند سرباز اسرائیلی به دست عوامل جاسوسی این رژیم بوده تا فضا برای آغاز جنگ فراهم شود.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها همچنین با اشاره به اینکه تفرقه جهان اسلام موجب شده تا آن‌ها نتوانند از غزه حمایت کنند گفت:‌ بعضی سران کشورهای اسلامی اظهار می‌کنند که تحولات جهان اسلام به آن‌ها هیچ ربطی ندارد، در حالی‌که کشورهای اسلامی باید اختلافات خود را کنار گذاشته و آن‌ها را بزرگ جلوه ندهند و به دشمن اصلی خود یعنی اسرائیل توجه کنند.

رهامی انسجام کشورهای اسلامی در سازمان ملل و کنفرانس سران کشورهای اسلامی و اتحادیه عرب، تحریم‌های اسرائیل،‌حمایت های سیاسی، مالی، تسلیحاتی، بهداشتی و غذایی را راهکار حمایت از مردم غزه دانست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه جهان اسلام اکنون دچار تشتت و تفرقه شده و به رهبران مستبدی دچار است که جز به منافع خود به چیزی نمی‌اندیشند.

انتهای پیام

کد N411465