قاسم هاشم در گفتگو با مهر؛

ایران عمق استراتژیک فلسطین است/سکوت جهان اسلام مشوق اسرائیل در جنگ غزه

آفریقا و خاورمیانه

نماینده پارلمان لبنان، جمهوری اسلامی ایران را عمق استراتژیک فلسطین توصیف و اعلام کرد: سکوت جهان اسلام مشوق اسرائیل در جنگ غزه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رژیم صهیونیستی از 18 روز پیش تاکنون دور جدید حملات وحشیانه خود را علیه نوارغزه آغاز کرده است. در این حملات مناطق مختلف نوارغزه حتی منازل مسکونی و درمانی نیز بمباران می شود.

تاکنون 855 فلسطینی شهید و 5 هزار و 300 نفر زخمی شده اند. همچنین هزار و 530 منزل مسکونی تخریب شده است و هزاران نفر آواره شده اند.

قاسم هاشم نماینده پارلمان لبنان و عضو حزب "توسعه و آزادی" یکی از شرکت کنندگان در اجلاس تروئیکای بین المجالس در دفاع از فلسطین بود که چند روز پیش در تهران برگزار شد.

وی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره جنگ خونین غزه و سکوت جهان عرب و اسلام گفت: متاسفانه این روزها شاهد هستیم خون بیگناه مردم فلسطین ریخته می شود و نه تنها جهان عرب و اسلام بلکه جامعه جهانی در قبال جنایات اسرائیل سکوت کرده است. این سکوت در حالی است که جامعه جهانی مدعی حقوق بشر، آزادی و عدالت است و همین سکوت مشوقی برای ادامه جنایات رژیم صهیونیستی است.

هاشم در ادامه گفت: ملت فلسطین در حال حاضر با خون خود نه تنها از نوارغزه بلکه از تمامی سرزمین فلسطین دفاع می کند لذا جهان اسلام باید با تمام توان خود برای مقابله با جنایات اسرائیل اقدامات فوری اتخاذ کند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت همه جانبه به عمل آورد. مخالفت با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی حداقل کاری است که جهان اسلام می تواند در برابر اسرائیل داشته باشد.

نماینده پارلمان لبنان در این رابطه اظهار داشت: مقابله با اسرائیل نیازمند اراده است و این اراده در هر لحظه می تواند اتفاق بیفتد. به عنوان مثال لبنان در سال های گذشته این موضوع را تجربه کرده است و زمانی که اراده واقعی مقاومت در سال های 1982، 2000 و 2006 فراهم شد ملت لبنان توانست بر اسرائیل پیروز شود و این پیروزی البته با حمایت ایران صورت گرفت.

وی با بیان این مطلب افزود: ایران عمق استراتژیک فلسطین و سایر ملت های اسلامی است.

مصاحبه: سمیه خمارباقی