اسرائیل طرح آتش‌بس کری را رد کرد

تسنیم نوشت:

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی طرح آتش‌بس رژیم وزیر امور خارجه آمریکا را رد کرد و به ادامه جنگ رای داد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد که نشست کابینه امنیتی اسرائیل که با هدف بررسی طرح پیشنهادی "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا برای آتش‌بس برگزار شده بود بدون هیچگونه نتیجه‌ای پایان یافت.
منابع فلسطینی گزارش دادند کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی طرح آتش‌بس رژیم وزیر امور خارجه آمریکا را رد کرد و به ادامه جنگ رای داده است. کانال 10 اسرائیل نیز اعلام کرد کابینه امنیتی تصمیم گرفت طرح آتش بس کری را رد کند.

‫پیشتر یک منبع آمریکایی به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود که جان کری، وزیر خارجه آمریکای امروز (جمعه) طرح یک آتش‌بس دو مرحله‌ای در نوار غزه را پیشنهاد داده است. این آتش‌بس به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت که آغاز آن روز یکشنبه خواهد بود.
به گفته منبع حاضر در نیویورک تایمز پس از انکه آتش‌بس میان طرفین برقرار شد مقامات فلسطینی و اسرائیلی و همچنین هیئت‌های بین‌المللی مذاکره درباره مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی در نوار غزه را آغاز خواهند کرد. این منبع اعلام کرد که بیشترین اختلاف بر سر تمایل اسرائیل برای ادامه حضور نظامی در غزه طی آتش بس است.

پیش از این یک مقام ارشد آمریکایی درباره بحران غزه و طرح آتش بس مصر گفته بود که اختلافات برای دستیابی به آتش بس در غزه همچنان باقی است و جان کری وزیر خارجه آمریکا برای مدتی نامحدود در منطقه باقی نمی‌ماند.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز خبر داد که جان کری، وزیر خارجه آمریکا تا ساعاتی دیگر قرار متارکه موقت جنگ و عملیات نظامی نیروهای رژیم صهیونیستی علیه غزه را اعلام خواهد کرد.‬

5252

کد N411354