آمریکا، روسیه را به تشدید عملیات نظامی در شرق اوکراین متهم کرد

روسیه,اوکراین

تهران - ایرنا - وزارت دفاع آمریکا روز جمعه با اعلام اینکه انتقال توپخانه سنگین روسیه به خاک اوکراین قریب الوقوع است، ادعا کرد که روسیه در حال تشدید اقدام نظامی در اوکراین است.

به گزارش آسوشیتدپرس از واشنگتن ، سرهنگ ˈاستیو وارنˈ سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که آمریکا شاهد نزدیکتر شدن سامانه های موشکی قدرتمند روسیه به مرزهای اوکراین بوده و این تجهیزات ممکن است روز جمعه در اختیار جدایی طلبان حامی روسیه قرار گیرند.

مقامات آمریکا در این هفته گفته بودند که مدارکی دارند حاکی از این که روسیه قصد دارد موشک اندازهای سنگین تر و نیرومندتری در اختیار جدایی طلبان شرق اوکراین قرار دهد.

سخنگوی پنتاگون روز جمعه گفت که این انتقال ممکن است هر لحظه روی دهد و این تجهیزات بسیار به مرز اوکراین نزدیک شده اند .

وارن همچنین گفت که روسیه به شلیک آتش توپخانه به آن سوی مرزهای اوکراین ادامه می دهد که این مساله از منظر نظامی به معنای تشدید وخامت اوضاع است.

در همین حال ، نماینده آمریکا در ˈناتوˈ روز جمعه اعلام کرد که بیش از 15 سرباز روس در مرز این کشور با اوکراین مشاهده شدند.

همچنین ارتش اوکراین روز جمعه اعلام کرد که سربازان این کشور با آتش توپخانه روسیه از آن سوی مرز رو به رو شده و در چند نقطه دیگر شرق کشور هدف حمله شورشیان قرار گرفته اند.

از سوی دیگر ، روسیه روز جمعه ادعاهای جدید آمریکا درباره مداخله مسکو در مناقشه اوکراین را بدون پایه و اساس خواند و ان را جنگ روانی قلمداد کرد.

روسیه همچنین آمریکا را مسئول خونریزی ها در اوکراین دانست.

رسانام**1078** 1917
کد N411344