سید حسن نصرالله:

صهیونیست ها در محو مسئله فلسطین ناکام ماندند/مقاومت حرف آخر را می زند

آفریقا و خاورمیانه

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی که به مناسبت روز جهانی قدس در حال انجام است اظهار داشت: صهیونیست ها تاکنون در محو مسئله فلسطین و نابودی مقاومت ناکام ماندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس شخصا در همایشی که به این مناسبت در ضاحیه در جنوب بیروت برگزار شد شرکت کرد. وی با سخنرانی در این همایش اظهار داشت: حوادث غزه و رویدادهای آن به ویژه در روز جهانی قدس بر ما واجب کرد که با وجود مسائل امنیتی در این همایش حضور داشته باشم.

وی افزود: در ابتدا به خانواده های لبنانی که نزدیکان خود را در حادثه سقوط هواپیمای الجزایر از دست داده اند تسلیت می گویم و همچنین یاد و خاطره شهدای جنگ غزه و ملت پایدار فلسطین و مقاومت قهرمانانه ان را گرامی می داریم.

سید حسن نصرالله همچنین سالروز جنگ 33 روزه لبنان را گرامی داشت و گفت: با گذشت زمان اهمیت نامگذاری یک روز به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی برایمان بیش از پیش آشکار می شود، زیرا صهیونیست ها از همان زمان به دنبال حذف و محو قضیه فلسطین بودند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: صهیونیست ها به خوبی می دانند نمی توانند ملت فلسطین را حذف کنند، لذا طرح بلندمدتی را برای تحقق این هدف یعنی حذف قضیه فلسطین تهیه کردند. ما می توانیم آنچه در سال 1948 رخ داد و حتی امروز را تحلیل کنیم. صهیونیست ها گمان کردند می توانند ملت فلسطین را در کشورهای عربی ذوب کنند.

وی افزود: صهیونیست ها تلاش کردند برای هر کشور عربی یک قضیه مرکزی و یک قضیه مستقل اختراع کنند تا فلسطین به فراموشی سپرده شود یا دشمنانی را برای هر کشور عربی ایجاد کنند و توان انسانی، مالی، اقتصادی و روحی این کشورها را فرسوده کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: صهیونیست ها برای منزوی کردن ملت فلسطین در سطح عاطفی، سیاسی و میدانی تلاش کردند و تا جایی پیش رفتند که دیگر ملت ها به فلسطین اهمیتی نمی دادند اما با وجود همه این توطئه ها و چالش ها، قضیه فلسطین باقی ماند و همچنان خود را به دنیا و منطقه تحمیل کرده است و آنچه اکنون در غزه رخ می دهد بزرگترین دلیل بقای قضیه فلسطین است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد سه چیز در جنگ فعلی، حرف آخر را خواهد زد، مقاومت میدانی، مقاومت مردمی و مقاومت سیاسی

ادامه دارد..