استاندار فارس در میزبانی از نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی اصلاح طلب در ضیا...

وارث یک قافله شکست‌خورده اقتصادی در کشور هستیم

سیاسی

مردم با انتخاب خود گفته‌اند كه تغییر و تحول می‌خواهند و به نظام اعتماد دارند و این مهم در حالی رخ داد که مشکلاتی در سال‌های پیش از آن به‌وجود آمده بود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مدیریت و اصلاح امور در استان نیاز به صبر و تحمل دارد، تصریح کرد: باید همه ما آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببریم و بدانیم که مسایل استان بدون اینکه شکیبایی خود را افزایش دهیم، مرتفع نخواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سید محمد احمدی که در حاشیه ضیافت افطاری که با حضور نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی اصلاح طلب فارس برگزار شد، سخن می‌گفت افزود: غلبه بر مشکلات استان را نیازمند خرد جمعی دانست و بر پافشاری دولت بر حقوق قانونی احزاب تاکید کرد.

وی اظهار داشت: برای همفکری و استفاده از توان نیروهای خوش فکر و صاحب تجربه احزاب و گروه‌های سیاسی محدودیتی قائل نیستیم و معتقدیم این دولت متعلق به تمامی گروه‌ها و اقشار مختلف است.

استاندار فارس گفت: باید دانست که توسعه سیاسی در کشور و تسهیل مسیر فعالیت سیاسی احزاب با نوع نگاهی که شخص رییس‌جمهور به این حوزه دارند و در جمع استانداران نیز این موضوع را مورد توجه قرار دادند، نیاز به تلاش زیادی دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب هستیم، لازم است تا با اعتماد و تکیه بیشتری به مساله تحزب و کار تشکیلاتی و سازماندهی شده سیاسی در ایران و استان نگاه کنیم.

دکتر احمدی بر پایبندی خود به وعده‌هایش از آغاز فعالیت به عنوان استاندار فارس و تحقق مطالبات مردم در انتخابات ریاست جمهوری و نیز ضرورت ایجاد وحدت در استان تاکید و عنوان کرد: باید شرایطی به وجود آورد تا بتوان با بهره‌مندی از توان نیروهای خلاق و با تجربه، استان فارس را به پیش برد.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس افزود: موفقیت‌های دولت در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تنها با حمایت همه فعالان سیاسی می‌سر می‌شود و باید همه ما با وحدت، اتحاد و یگانگی گام‌های بلندی برای حل مشکلات استان برداریم.

استاندار فارس تاکید کرد: معتقدم موفقیت‌های کشور، تأمین منافع ملی و استان فارس با حضور همه تأثیرگذاران عرصه‌های مختلف و مردم در صحنه محقق خواهد شد و دولت نیز تاکنون بر این مبنا وعده داده و حرکت کرده است.

وی بیان اینکه اگر رقابت سیاسی نباشد، نشاط سیاسی و مشارکت و حضور فعال مردم از بین می‌رود و پیشرفتی حاصل نمی‌شود، گفت: جناح‌های سیاسی باید بتوانند در رقابتی سالم، شور و نشاط سیاسی و امید به حل مشکلات را به جامعه عرضه کنند.

احمدی با تاکید بر اینکه مدیریت و اصلاح امور در استان نیاز به صبر و تحمل دارد، تصریح کرد: باید همه ما آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببریم و بدانیم که مسایل استان بدون اینکه شکیبایی خود را افزایش دهیم، مرتفع نخواهد شد.

نماینده عالی دولت یازدهم در فارس عنوان کرد: از ابتدای شروع به فعالیت در استان سعی کرده‌ام موضوعی را بدون مشورت با صاحبنظران و گرفتن نظرات متخصصین تصمیم گیری نکنم و تا به امروز در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هیچ تصمیمی را بدون مشورت اتخاذ نکرده‌ام.

استاندار فارس بر لزوم تحقق مطالبه مردمی که در انتخابات سال گذشته شور و شوق آفریدند، تاکید کرد و افزود: من بر خواست عمومی مردم اصرار دارم و بر اعاده آن تا جایی که قدرت و توان داریم، ایستادگی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مردم با انتخاب خود گفته‌اند که تغییر و تحول می‌خواهند و به نظام اعتماد دارند و این مهم در حالی رخ داد که مشکلاتی در سال‌های پیش از آن بوجود آمده بود.

رییس شورای برنامه ریزی استان فارس ضمن تشریح برخی دستاوردهای تیم مدیریتی دولت تدبیر و امید در یازده ماه گذشته و بویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی گفت: دولت به هر آنچه که برنامه و شعار داده دست یافته است، به طوری که ما موفق شدیم در عرصه اقتصادی نرخ تورم را با وجود رشد منفی اقتصاد کنترل کنیم و اکنون به رونق و شکستن رکود می‌اندیشیم.
احمدی تیم مدیریتی دولت تدبیر و امید را وارث یک قافله شکست خورده اقتصادی در کشور و فارس دانست اما بازگشت به شرایط آرامش را مهم ارزیابی کرد و گفت: در استان فارس برخی پروژه‌های روی زمین مانده مانند پتروشیمی‌ها، کارخانجات فولاد، آزاد راه شیراز – اصفهان و.... را رونق دوباره داده‌ایم اما راه دشوار است و به موفقیت در سایه تدبیر، امید داریم.

استاندار فارس در پایان خواستار افزایش جلسات هم اندیشی با احزاب و گروه‌ها در راستای ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات، به منظور پیشرفت استان شد.

در این جلسه برخی از نمایندگان احزاب و گروه‌های اصلاح طلب استان فارس ضمن بیان دیدگاه‌های خود در مورد مسائل جاری استان بر حمایت همه جانبه از دولت و همراهی با مدیریت ارشد استان در مراحل مختلف تاکید کردند.

کد N411275