روز قدس؛ همصدا با کودکان غزه/

ظریف: هواپیمای ارسال دارو و انتقال مجروحان غزه به ایران منتظر مجوز پرواز از سوی مصر است

سیاست خارجی

جنایت رژیم صهیونیستی در چند هفته گذشته در غزه جای هیچ تاملی را برای سازمان‌های بین‌المللی باقی نگذاشته است که با این حرکات به عنوان جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت و مصادیق بارز جنایات ضد انسانی برخورد کنند.

وزیر امور خارجه تاكید كرد: هواپیمای ارسال دارو و انتقال مجروحان غزه به ایران منتظر مجوز پرواز از سوی مصر است.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف در حاضیه مراسم راه‌پیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: جنایت رژیم صهیونیستی در چند هفته گذشته در غزه جای هیچ تاملی را برای سازمان‌های بین‌المللی باقی نگذاشته است که با این حرکات به عنوان جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت و مصادیق بارز جنایات ضد انسانی برخورد کنند و بیش از این حیثیت جامعه بین‌المللی را خدشه‌دار نکنند.

وی ادامهه داد: به همین دلیل است که حضور گسترده مردم در روز جهانی قدس که یادگار امام راحل است این امکان را فراهم می‌کند که یادآوری مجددی به جامعه بین‌المللی در خصوص این جنایات شود.

وزیر امور خارجه كشورمان درباره کمک های انسان دوستانه ایران به غزه اظهار داشت: این کمک‌ها آماده ارسال به غزه است. با دولت مصر تماس گرفته‌ایم، ‌هواپیمای کمک انسان‌دوستانه ایران که کمک دارویی ارسال کند و مجروحین و بیماران را برای مداوا به ایران منتقل کند آماده است. امیدواریم دولت مصر هرچه سریع تر برای مجوز پرواز اقدام کند.

وی درباره اعزام نمایندگان مجلس به غزه بیان كرد: فعلا فقط امکان ارسال کمک‌ها وجود دارد.

کد N411198