یک شخصیت آیین هندو: رژیم اسراییل نامشروع است

هند,غزه 93

دهلی نو - ایرنا - یک شخصیت آیین هندو در مراسم روز جهانی قدس گفت: رژیم اسراییل غیر مشروع است و برپایه خشونت و اشغالگری حاکم شده است.

ˈاتول کمار آنجانˈ شخصیت سیاسی و نماینده یکی از احزاب هند روز جمعه و درحاشیه تظاهرات روز جهانی قدس در دهلی نو در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جنایتی که اکنون رژیم اسراییل علیه مردم غزه به راه انداخته مصداق نسل کشی و نقض آشکار حقوق بشر است.

وی با اشاره به بمباران مدارس ،بیمارستان ها و منازل مسکونی فلسطینیان توسط ارتش صهیونیستی افزود: این جنایات برای هیچ انسانی قابل قبول و تحمل نیست.

وی با تاکید براینکه به عنوان یک انسان تحمل دیدن کشتار کودکان و غیرنظامیان را ندارد، افزود: صحنه هایی که از غزه به دنیا مخابره می شود بسیار وحشتناک و دردناک است و تعجب است که چگونه مدعیان حقوق بشر در قبال این همه جنایت ساکت مانده اند.

وی تصریح کرد: وقتی دولت آمریکا خود را حامی اسراییل معرفی می کند چه پاسخی برای جنایاتی دارد که در غزه در حال وقوع است.

این شخصیت آیین هندو که در جمع تظاهرکنندگان هندی در روز جهانی قدس سخنرانی نیز کرد در ادامه این مصاحبه اظهارداشت: دولت های مستقل جهان باید جدی تر وارد عمل شوند تا کشتار مردم غزه را متوقف کنند.

وی اقدامات تروریستی در عراق و سوریه را وابسته به تحرکات رژیم صهیونیستی دانست و گفت: کشتار در غزه و عراق و سوریه از یک جا سرمنشا می گیرد و مجامع بین المللی باید جلوی تروریست ها را در خاورمیانه بگیرند و حقوق مردم فلسطین را به آنان بازگردانند.

هزاران تن از مردم هند از ادیان و گروه های اجتماعی مختلف این کشور در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در تظاهرات روز جهانی قدس شرکت کردند.

آساق ** 2167 ** 275 **
کد N411189