/روز قدس، هشداری بزرگ به اسرائیل/

نماینده قزوین: اسرائیل در دسترسی به مرکز فرماندهی حماس ناموفق بوده است

ايران,رژيم صهيونيستي,فلسطين,اسراييل,غزه,روز قدس,راهپيمايي

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اسرائیل در دسترسی به مرکز فرماندهی حماس ناموفق بوده است»، گفت: فقط 15 درصد کشته‌ها و مجروحین جنگ را نیروهای حماس تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، حجت الاسلام سید مرتضی حسینی در سخنرانی روز قدس اظهار کرد: کسی که شب خود را بدون توجه به مسلمانان صبح کند و به امور مسلمین توجهی نداشته باشد مسلمان نیست.

وی ادامه داد: امریکا و اسرائیل قصد داشتند مسئله قدس را مسئله عربی و ناسیونالیستی جلوه دهند که با هوشیاری امام خمینی(ره) این مکر به خود آنان بازگردانده شد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز انتفاضه، مسئله قدس را مسئله دنیای اسلام مطرح کردند به گونه‌ای که با گذشت بیش از 30 سال از این نامگذاری 80 کشور جهان اسلام در حمایت از مردم فلسطین در این روز راهپیمایی می‌کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دشمنان اسلام از سال‌ها قیل پیش بینی کردند که جنگ آینده بشر، جنگ اسلام و تمدن‌ها خواهد بود و بر این اساس با به راه انداختن جنگ در افغانستان و عراق قصد داشتند امنیت اسرائیل را در منطقه تضمین کنند که جنگ عراق تشکیل حکومت شیعی را در پی داشت و شکست خوردند.

وی افزود: دشمن علاوه بر جنگ عراق و افغانستان به بهانه دانش هسته‌ای، حمله به ایران را در سر پرورش می‌داد که موفق به راه انداختن این جنگ نشد و به ناچار تحریم‌های سیاسی و اقتصادی را پیش گرفت. دشمنان برای راه‌اندازی جنگ درون اسلام، داعش را طراحی کردند تا ایران، عراق، بحرین و کشورهای بیدار منطقه را تضعیف کنند تا توان مقابله با اسرائیل را نداشته باشند بر همین اساس این جنگ را از سوریه، مرکز جریان مقاومت و حمایت دنیای اسلام آغاز کردند.

وی تاکید کرد: اسرائیل با توافق فتح و حماس و تشکیل حکومت مشترک فلسطین احساس خطر کرد و از تب دنیای فوتبال و برگزاری جام جهانی و حضور داعش در سوریه استفاده و به غزه حمله کرد تا یک نسل کشی را به راه اندازد. اسرائیل در ابتدا تصور می‌کرد در چند روز ابتدایی جنگ بر غزه چیره و پیروز خواهد شد ولی با گذشت سه هفته از این جنگ با وجود کشته شدن حدود 800 نفر و مجروح شدن حدود 5 هزار نفر اسرائیل نتوانسته به نیروهای حماس دست پیدا کند و موفقیت این جنگ در این است که نیروهای حماس پابرجا هستند و کمترین کشته را داده‌اند.

حسینی با اشاره به این‌که «امروزه موشک‌های ساخته شده در فلسطین نتیجه صدور دانش فنی ساخت این سلاح‌ها از ایران می‌باشد»، افزود: گنبد آهنین اسرائیل که توسط امریکا، اسرائیل و انگلیس طراحی شده تاکنون در انهدام موشک‌های حماس ناموفق بوده است. نیروهای داعش برای مقابله با تفکر امام خمینی(ره) و روز قدس، با صدور فتوایی حضور در این راهپیمایی را حرام کرده بودند.

وی یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که داعش در 25 کیلومتری ایران قرار دارد و به خاطر نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی ایران در نفوذ به کشور ناموفق بودند.

وی با بیان این‌که «نباید مسائل امنیتی را به مسائل سیاسی تبدیل کنیم بلکه باید هر مشکل را درچارچوب خود حل کرد»، اظهار کرد: باید هوشیار بود تا داعش در بین گردانندگان فتنه 88 و 78 رخنه نکند و در اداره امور کشور افرادی انتخاب شوند که تفکر همراهی با دشمن و منفقان را در سر نداشته باشند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: امروزه ایران قدرت نخست خاورمیانه را در دست دارد و کشورهای مذاکره کننده با وقفه در مذاکرات به دنبال این هستند که آیا داعش می‌تواند در منطقه کاری از پیش ببرد یا خیر و در صورت پیروزی این گروه تروریستی ایران را تحت فشار بیشتری قرار دهند.

انتهای پیام

کد N411093