حماس مجددا خواستار بازگشائی گذرگاه رفح شد

غزه

حماس از مقام‌های مصری خواست تا برای ورود کمک‌ها به مردم بی دفاع غزه، گذرگاه رفح را باز کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حماس در درخواست خود تاکید کرده که مقامهای مصری گذرگاه رفح را به طور کامل و دائمی باز کنند تا کاروان‌های کمک رسانی به مردم بی دفاع فلسطین بتوانند وارد غزه شوند.

"فوزی برهوم" سخنگوی حماس در بیانیه‌ای که خبرگزاری آناتولی آن را منتشر کرد، گفت که به علت بسته بودن گذرگاه رفح ده‌ها کاروان کمک رسانی نتوانسته‌اند وارد غزه شوند.

شنبه گذشته کاروان کمک‌های مردمی مصر قصد ورود به غزه را داشتند اما مقام‌های مصری به بهانه حمایت از این افراد و ترس از اوضاع سینا، مانع ورود آنها شدند.

مسئول کاروان کمک‌های مردمی مصر که سحرگاه پنجشنبه به قصد کمک به مردم غزه راه افتاد، گفت: مقام‌های مصری به خاطر نداشتن مجوزهای لازم مانع ادامه مسیر آنها به سمت گذرگاه رفح شدند.

به گزارش العالم،‌ برهوم با اشاره به اینکه با توجه به جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، بستن گذرگاه رفح توجیهی ندارد و تشدید کننده محاصره است، افزود: این امر نشان دهنده پس روی نقش مصر در قضیه فلسطین است.

از سوم ژولای 2013 مقام‌های مصری گذرگاه رفح را تقریبا به طور کامل بسته‌اند و در برخی مواقع و بسیار محدود و برای موارد انسان دوستانه این مرز را باز می‌کنند.

انتهای پیام

کد N410996

خواندنی از سراسر وب