یهودیان نیویورک هم تظاهرات کردند

غزه,رژیم صهیونیستی

شماری از یهودیان و آزادیخواهان آمریکایی از طیف‌های مختلف جامعه در پایان ساعات کاری خود، در میدان دادگاه‌ها در نیویورک تجمع کردند و اسامی و سن قربانیانی را که هر دقیقه در غزه کشته می‌شوند برای رهگذران تکرار کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، گزارشگر شبکه خبری المیادین در نیویورک در خصوص تظاهرات روز جهانی قدس در آمریکا می‌گوید: شماری از یهودیان، روشنفکران و آزادیخواهان آمریکایی از طیف‌های مختلف جامعه در پایان ساعات کاری خود، در میدان دادگاه ها در نیویورک تجمع کردند و اسامی و سن قربانیانی را که هر دقیقه در غزه کشته می شوند برای رهگذران تکرار کردند، بسیاری از آمریکایی هایی که در چنین اعتراضاتی شرکت می کنند از یهودیانی هستند که نمی خواهند جنایت ها در غزه به نام آنان صورت گیرد.
اعضای جنبش "صدای یهودیان برای صلح" به مقر جمعیتی در نیویورک یورش بردند که برای ارتش اسرائیل پول جمع آوری می کند.
معترضان سپس اسامی قربانیان فلسطینی را در داخل ساختمان این جنبش قرائت کردند، پلیس نیویورک بلافاصله بعد از این واقعه مداخله کرد و معترضان را به اتهام بر هم زدن آسایش مردم بازداشت کرد.
یک جوان معترض در نیویورک به المیادین گفت: حمایت از ارتش اسرائیل در چنین زمانی که که صدها نفر را در غزه می کشد، اقدامی سیاسی یا خیر خواهانه نیست، بلکه حمایت مالی از ارتشی قاتل است.
یک زن تظاهرات کننده نیز گفت: مسئله این نیست که حامی حماس یا مخالف حماس هستید، مسئله به کشتاری جمعی مربوط می شود که مقامات اشغالگر مرتکب می شوند.

گزارشگر المیادین افزود: کسانی که در این جا تجمع کرده اند به تشکیل کمیته های تحقیق برای پی بردن به این که چه کسی مرتکب کشتار در مدرسه آنروا در بیت حانون شده است نیازی ندارند.
تظاهرات کننده‌ دیگری گفت: سخنگوی رسمی ارتش اسرائیل در صفحه توییتر خود نوشته است، ارتش پس از هشدار دادن برای تخلیه مدرسه آنروا، آن را گلوله باران کرد، ولی کسانی که در آنجا بودند در زمان مناسب از مدرسه خارج نشدند. این سخنگو اعتراف کرد این حمله کار ارتش اسرائیل بوده و ناشی از اشتباه نیز نبوده است.
یک تظاهرات کننده دیگر هم گفت: کشتار کنونی مردم در غزه باید اکنون متوقف شود، همچنین باید سکوت بین المللی و حمایت از اسرائیل متوقف شود.
گزارشگر المیادین ادامه داد: افراد باوجدان فریب داستان های دستگاه های اطلاعاتی صهیونیستی-آمریکایی را نمی خورند، این افراد به منابع اطلاعاتی خود اعتماد می کنند و درباره آنچه در غزه و دیگر مناطق فلسطینی می گذرد بر اساس وجدان انسان دوستانه خود قضاوت می کنند.

4949

کد N410956