کانادا تحریم‌ها علیه جدایی‌طلبان اوکراینی و روسیه را افزایش داد

کانادا اعلام کرد: تحریم‌های اقتصادی و مسافرتی جدید علیه چند اوکراینی و روسی و همچنین تحریم‌های اقتصادی علیه نهادهای اوکراینی و دیگر نهادهای مرتبط با بخش‌های روسیه را به اجرا در می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، استفان هارپر، نخست وزیر کانادا در بیانیه‌ای گفت: ما امروز اعلام می‌کنیم که تحریم‌هایی علیه طیف وسیعی از نهادها در بخش صنایع تسلیحاتی روسیه و همچنین بخش‌های انرژی و مالی آن به اجرا در می‌آید که هدف آشکار آن افزایش فشار سیاسی و اقتصادی بر حکومت ولادیمیر پوتین است.

وی تصریح کرد، دولتش همچنین علیه گروه‌های جدایی طلب مسلح شامل جمهوری خلق دونتسک و جمهوری خلق لوهانسک تحریم‌هایی را به اجرا در می‌آورد.

وی افزود: این گروه‌ها با حمایت مستقیم روسیه دست به اقدامات فاحشی علیه نیروهای مسلح اوکراین، ناظران بین‌المللی مستقر در منطقه و مردم غیرنظامی زده‌اند.

فهرست تحریم‌ها شامل هشت اوکراینی که با دو گروه مسلح یاد شده در ارتباط هستند نیز می‌شود.

استفان هارپر تاکید کرد که این اقدامات تنبیهی جدید محدودیت‌هایی را در زمینه تامین مالی نهادهای مالی و حوزه انرژی مشخص شده برقرار می‌سازد.

نخست وزیر کانادا گفت: همانطور که ما در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری مالزیایی شاهد بودیم حکومت ولادیمیر پوتین با پایان ندادن به حمایت خود از گروه‌های جدایی طلب مسلح تهدید واقعی را علیه صلح وامنیت بین المللی موجب شده است.

انتهای پیام

کد N410895