/روز قدس؛ هشداری بزرگ به اسرائیل/

غرویان: سکوت مسلمانان جهان در برابر جنایات در غزه شایسته دین اسلام نیست

روز قدس

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاسف بار است و سکوت مسلمانان جهان در برابر این وحشیگری‌ها شایسته دین مبین اسلام نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن غرویان با شرکت در راهپیمایی روز قدس با تاکید بر حضور مسلمانان و آزادگان در روز قدس برای محکوم کردن جنایات علیه مسلمانان جهان اظهار کرد: در این روز مسلمانان بر علیه نقشه‌های شوم استکبار جهانی در خون‌ریزی و غارت مسلمانان یکپارچه شعار وحدت و انسجام سر دادند.

غرویان خاطرنشان کرد: در شرایطی که تکفیری‌ها و گروه خونخوار داعش به نام اسلام ناب محمدی لطمه می‌زنند و در شرایطی که با جهالت خود، خون بی‌گناهان را می‌ریزیند و یا در زمانی که صهیونیسم بین‌الملل از هیچ جنایتی علیه زنان و کودکان فروگذار نیست راهپیمایی روز قدس بهترین نماد وحدت اسلامی است.

وی ریشه حضور تکفیری‌ها در منطقه و جنایات صهیونیسم را در استکبار جهانی دانست و عنوان کرد: متاسفانه همه این جنایات سخن از پیوندی شوم و نامبارک میان داعشی ها و تروریستهای تکفیری با اسرائیل است که خون مسلمانان را حلال می‌دانند و جنایاتشان ریشه در حمایت‌های استکبار جهانی و آمریکا از وحشیگری‌های آنان دارد.

عضو جامعة المصطفی العالمیه اظهار کرد: روز قدس، روز پیمان و همبستگی میان ملت ایران، مسئولان و احزاب علیه صهیونیسم بین الملل است. پس در این روز با شعار اتحاد و وحدت اسلامی همه اقشار، احزاب، گروه‌های سیاسی و مسئولان و ملت در راهپیمایی عظیم روز قدس شرکت کردند.

وی بیداری علمای اسلام علیه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی را خواستار شد و گفت: وقت آن رسیده که علمای اسلام و ملت های اسلامی بیدار شوند و با تکیه بر وحدت اسلامی به دور از بحث های تفرقه انگیز با روشنگری زمینه ساز بیداری اسلامی علیه جنایات شوند.

غرویان تاکید کرد: اگر بیداری اسلامی و وحدت و انسجام میان مسلمانان جهان تحقق پیدا کند دیگر اثری از تروریست، تکفیری، داعش و اسرائیل در منطقه باقی نخواهد ماند، پس جهان اسلام بیدار شود و سکوت خود را بشکند.

این استاد عالی حوزه در پایان تصریح کرد: روز قدس یادگار بزرگی از امام خمینی(ره) و نشان گر پیش بینی ها و آینده نگری های این رهبر داشت؛ از این رو می بینیم که روز قدس یک روز جهانی است که همبستگی مسلمانان علیه استکبار جهانی را فریاد می‌زند.

انتهای پیام

کد N410650