ضرغامی در جمع خبرنگاران:

روز قدس روز همبستگی تمام ملت های دنیاست

سایر حوزه ها

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: روز قدس روز همبستگی تمام ملت های دنیاست.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران امروز ظهر در حاشیه مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز یک فرصت استثنایی پیش آمده است تا یک بار دیگر دروغ پردازی های استکبار و رژیم های همسو با آن مشخص شود.

وی افزود: یک قطره از خون مردم مظلوم فلسطین به هدر نخواهد رفت. اتفاقاتی که امروز در کشور فلسطین رخ می دهد حاکی از ذات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است و این رژیم نیز از ابتدا مشروعیت نداشته است.

رئیس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه کشوری که مشروعیت داشته باشد به این شکل دست به جنایت نمی زند، گفت: این حمله های وحشیانه نشان می دهد که آنها خودشان هم قبول دارند که مشروعیت ندارند و افسارگسیخته دست به جنایت می زنند که در طول تاریخ مشاهده نشده است.

ضرغامی اضافه کرد: روز قدس روز همبستگی تمام ملت های دنیاست، روزی است که تریبونی می شود برای تمام بی تریبون ها و کسانی که در مقابل رسانه های استکبار تریبونی برای انتقال سخنان خود ندارند می توانند از این فرصت استفاده کرده و دیدگاهها و سخنان خود را به گوش تمام مردم دنیا برسانند.

رئیس سازمان صدا و سیما درباره پیام این راهپیمایی اظهار داشت: ملت های دنیا روز به روز آگاه تر و مصمم تر برای حمایت از مردم مظلوم غزه می شوند و در طول این 35 سال رژیم اشغالگر قدس و سایر کشورهای غربی تلاش کردند که روز قدس را کمرنگ جلوه دهند اما مردم هوشیار ما همواره در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان حضور پررنگی داشتند و در صف اول حمایت از مردم مظلوم غزه ایستادند.

وی با بیان اینکه آنها در طول این سالها توطئه های زیادی در این رابطه انجام داده اند، افزود: به عنوان مثال می توانیم به حوادث سال 88 اشاره کنیم که عده کمی تلاش کردند این روز را کمرنگ جلوه دهند . اقلیتی بسیار ناچیز از آزادی استفاده کردند، در این فضا حاضر شدند و شعار نه غزه نه لبنان را سر دادند و کسی هم با آنها کاری نداشت اما به زودی متوجه شدند این شعارها کف روی آب است. پرنفوذ ترین حرکت در جهان حضور گسترده مردمی است و هم اکنون شاهد آن هستیم.