صالحی در پاسخ به مهر:

هر نوع کمکی که فلسطینی ها بخواهند ارسال خواهیم کرد

سایر حوزه ها

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: ما اکنون مقداری اورانیوم داریم که غنای آن 0.8 درصد تا حدود 1.8 درصد است، ولی عمدتا غنای آنها یک درصد است. اینها چند کیلوگرم هستند که ممکن است یک تن باشد. قرار است آنها را بر اساس توافقی که انجام خواهیم داد به نحوی تبدیل به پودر اکسید اورانیوم کنیم، اما درباره جزئیات دیگر اکنون نمی‌توانم چیزی بگویم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان که از تقاطع وصال، خیابان انقلاب به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بیانات مقام معظم رهبری مبنی‌بر لزوم مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: ما هر نوع کمکی که فلسطینی‌ها نیاز داشته باشند، ارسال خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره پسماند غنی‌سازی که ایران توافق کرده است در تمدید 4 ماهه توافق آن را اکسید کند، بیان کرد: من جزئیات آن موضع را اکنون بیان نمی‌کنم.

صالحی افزود: ما اکنون مقداری اورانیوم داریم که غنای آن 0.8 درصد تا حدود 1.8 درصد است، ولی عمدتا غنای آنها یک درصد است. اینها چند کیلوگرم هستند که ممکن است یک تن باشد. قرار است آنها را بر اساس توافقی که انجام خواهیم داد، به نحوی تبدیل به پودر اکسید اورانیوم کنیم، اما درباره جزئیات دیگر اکنون نمی‌توانم چیزی بگویم.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که مصرف این مقدار چه بوده است؟، گفت: این مقدار مذکور می‌تواند یک نوع پسماند تلقی شود که البته همانطور که گفتم اکنون درباره جزئیات آن نمی‌توانم صحبت کنم.

صالحی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در مذاکرات آتی نسبت به میزان غنی‎سازی که اعلام کرده است، کوتاه خواهد آمد؟، خاطر نشان کرد: خطوط قرمز را حضرت آقا تعیین کرده‌اند و همه ما در آن چارچوب حرکت خواهیم کرد.